Галерея

             22.11.2021 року  учитель музики ЗОШ №19 – Хмарний Володимир Миколайович, запросив колег на відкритий урок  з музичного мистецтва в 6 класі за темою «Цикли в вокально – хоровій  музиці».

      Учитель почав урок з музичного привітання, яке заохотило учнів до роботи. На уроці діти займалися різними видами діяльності: обговорювали тему уроку, переглядали відео і презентацію, працювали з підручником та слухали музику.

       Цікавою була бесіда про цикли вокально – хорової музики М. П. Мусоргського, К. Сен – Санса та П. І. Чайковського. Учні  прослухали п’єси Мусоргського з вокального циклу «Дитяча». До них належать такі: «З нянею», «В куті», «Жук», «Сварка з нянею», «На сон прийдешній», «Кіт Матрос», «З лялькою», «Поїхав на палиці». Діти звернули увагу на те, як швидко змінюється емоційний світ дитини, на виразність вокальної мелодії та її зв’язок з текстом. Учитель  розповідав про різнобарвний  інструментальний супровід у створенні музично – поетичних образів вокального циклу.

      Перед тим, як почати працювати над вивченням  пісні «Дім  під блакитним дахом» учитель влаштував розпів. Це посприяло правильному диханню під час співу та розігріву голосових зв’язок у дітей.

      При роботі з підручником учні ознайомилися з життям та творчістю Модеста Петровича Мусоргського та продовжили знайомитися з образами, утіленими в музичних творах різних жанрів( музичному циклі). Також на уроці діти вчилися висловлювати свої особисті думки та враження з приводу музичних творів, поглиблювали знання про композиторів та їх творчість, закріпили розуміння поняття «вокальний цикл», «мініатюра». Вчитель прищеплював учням  естетичний смак та зацікавленість ліричними та романтичними образами в музиці. Урок завершився підбиттям підсумків.

Дякуємо Володимиру Миколайовичу за цікавий та творчій комбінований урок. Отримали заряд бадьорості та натхнення!


      19.11.2021 року учитель  музики ЗОШ №19 – Хмарний Володимир Миколайович, запросив  колег  на  відкритий урок з музичного мистецтва в 5 класі за темою «Пісня душа народу. Історичні пісні».

     Учитель почав урок з музичного привітання , яке заохотило учнів до роботи. Діти займалися різними видами діяльності: обговорювали тему уроку, переглядали презентацію, слухали музику, працювали з підручником. Цікавою була бесіда про Запорізьку Січ та козацький побут і життя. На заході учні познайомилися з творчим шляхом Марусі Чурай та українськими історичними піснями, як могутнім духовним джерелом нашого народу.

     На цьому уроці діти навчалися висловлювати свої думки про художньо – образний зміст  пісень «Засвіт встали козаченьки» та «Козацькому роду нема переводу», познайомилися з поняттям «увертюра» та її образним змістом на прикладі опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба». Цікава презентація про життя та творчість композитора М. Лисенка була чудовим наглядним засобом уроку. Також дітям сподобалися відеоролики для слухання музичних творів. В них  була розкрита тема козацтва та боротьби за незалежність рідної землі. На прикінці заходу були підведені підсумки, учні закріпили знання про засоби музичної виразності: тембр, мелодія, темп. На уроці виховувалася  любов до Батьківщини та інтерес до народних історичних пісень.

      Дякуємо Володимиру Миколайовичу за гарний та цікавий урок, а також за можливість навчатися в нього та поглиблювати нашу педагогічну майстерність!


     

25. 11. 2021 року  учні 8 – А класу були запрошені на бібліотечну годину « Трагедія незнищенної волі» присвячену річниці вшанування  пам’яті загиблих під час Голодомору 1933 – 1934рр.

На цьому заході діти пригадали страшну історію українського народу, подивились фото та відео матеріали того часу. Урок підготувала бібліотекар філії №12 ім. Панаса Мирного Залівако С. М.



В листопаді 2021 року учні школи прийняли участь в конкурсі малюнка «Безпека на дорозі – безпека життя».





В листопаді 2021 року  в бібліотеці працювалитакі книжкові та інформаційні    виставки: 

                         "9 листопаа - День української писемності" ,


"Революція  гідності",


інформаційний стенд

"Безпека на дорозі - безпека життя",


"Голодомор".



В жовтні 2021 року  в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки:

                       "День визволення України від фашистських загарбників", 


"День захисника України",


"Всесвітній день захисту тварин".


     12. 10. 2021 року учні 3–А класу були запрошені на бібліотечний квест «Сторінки рідного міста».

    На цьому заході діти мандрували по таким станціям:

1. Географічна.

2. Історична.

3. Природнича.

    Квест привернув увагу учнів до історії та цікавих фактів рідного міста. Діти об’єдналися в команди і на кожній станції відповідали на запитання. На цьому заході учні вчилися працювати разом, розширювали світогляд і розвивали пізнавальні інтереси. В кінці уроку були підведені підсумки. Квест провела бібліотекар ЗОШ№19, Попова Н. В. Урок проходив в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».


  В вересні 2021 року  в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки:

 "Літературні новинки",

"Всеукраїнський день бібліотек",



"Люби і знай свій рідний край",


"Історія і трагедія Бабиного Яру".


    23.09. 2021 року учні 5-А класу  були запрошені на бібліотечний марафон «Є край, де найкращі у світі пісні і цвітом чарує калина».

      На цьому заході діти поглибили знання про нашу державу – Україну та здійснили цікаву подорож рідним краєм. На цій прогулянці учні мандрували різними станціями:

1.      Рідний край – Україна.

2.      Державні символи України.

3.      Народні символи держави.

4.      Найгарніші місця країни.

5.      Народна скарбничка.

     Урок пройшов плідно і цікаво. Захід підготувала бібліотекар Попова Н.В.



  25.05. 2021 року учні 3 – А класу були запрошені  на бібліотечну годину « Як виникла писемність?» На цьому заході діти дізналися про виникнення писемності на землі. Дізналися про такі терміни: клинопис, абетку, алфавіт, ієрогліфіку, вузелкове письмо, берестяні грамоти, глиняні таблички та інше. Також грали в мовні ігри, розгадували ребуси та загадки. Захід дуже сподобався учням. Урок підготували бібліотекарі: Попова Н.В. та Ермолова С.П.

  



21.05. 2021 року учні 4 – А класу були запрошені  на бібліотечну подорож «Европа нашими очима». На цьому заході діти дізналися про країни, які входять в склад Европи,  цікаві факти про них та особливості їх розташування. Переглянули презентацію «Країни Европи» та відповідали на запитання вікторини. Урок підготувала бібліотекар філії №12 ім. П. Мирного, Заливако   С. М.



 В травні 2021 року  в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки: 

                                                                  "Ми пам'ятаємо шлях до Перемоги!",


"Подорож Европою",


"Українські вишиванки - наче райдуги світанки",


"Ти і я одна родина".



 В квітні 2021 року  в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки: 

                                                 "Рухайся більше - проживеш довше!",


"Зробимо світ чистішим!",


"Земля - джерело життя!",


"Гірка біль Чорнобиля!".


 
   

 В березні 2021 року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки:

                                           "14 березня - День українського добровольця",


"Всесвітній день поезії".



 05.03.2021 року учні всих класів нашої школи  мали змогу прийняти участь в конкурсі еко – малюнка «Книга і діти, екологія і світ» за номінаціями:

1. «Наше майбутне – зелена і чиста планета»,

2. « Збережемо свій рідний край»,

3. «Скажемо «Ні» забрудненню землі!».

До участі в конкурсі долучилися учні 2х, 6х, 5х, 9х класів.

Молодці, так тримати!



     03.03.2021 року учні нашої школи приймали участь в конкурсі образотворчого мистецтва "Україна - космічна держава". Намалювали роботи  в номінації «30 років космічної незалежності». 

                                           Андрій Попов 9 - А клас.

 

Вітаємо з перемогою учнів нашої школи Попова Андрія ( 9-А клас) та Попова Івана (5-А клас)!



 Молодці, так тримати!

12.03.2021 року учні 7-А класу були запрошені на літературну годину «Співець народної краси»,  присвячену життю та творчості Тараса Григоровича Шевченка. Діти дізналися про тяжку долю та яскравий талант письменника. Познайомилися з книжковою виставкою про Тараса Шевченка. Також учні прослухали його  вірші та відповідали на запитання літературної вікторини. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н. В.



   09.03.2021 року учні  2 – А класу були запрошені на літературну годину  « Тарас  Шевченко – співець народної краси».

На цьому заході діти дізналися про життєвий та творчий шлях письменника, читали його вірші, розгадували літературні загадки, самостійно складали вірші, розв’язували літературні задачі та грали в мовні ігри. Учні познайомилися з книжковою виставкою «Співець народної краси», яка розповідала про Тараса Григоровича Шевченка. Урок підготували: завідувачка міської бібліотеки – філії №12 ім. Панаса Мирного – Єрмолова С. П. та бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.

                                 







   05.03.2021 року учні 7 – А класу були  запрошені на квест – руханку   « Інтелектуальний турнір». На цьому заході дти  змагалися за звання  « найінтелектуальнішого знавця»  та « найінтелектуальнішої команди» . На цьому заході учні пересувалися за наданим маршрутом по різним інтелектуальним станціям: Ребуси, Складні запитання, Кмітливість, Творчість, Музика , Малювання, Історія, Народознавство. Клас був розділений на 3команди, які по черзі пересувалися за маршрутним листом по  інтелектуальним станцям та отримували бали за правильні відповіді.  В змаганнях  перемогла  дружба. Учні цікаво та плідно провели час. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н. В.


     03.03.2021року учні 5 – А були запрошені на розважальну програму «Smile citi – парк  розваг».

На цьому заході дітям розповіли про правила дорожнього руху, учні розгадували загадки, відповідали на запитання вікторини, грали в рухливі ігри та танцювали. Змагання команд закінчилося стрибками на батутній арені. Після програми діти отримали подарунки: книжки з правилами дорожнього руху та повітряні кульки, чим були дуже вражені та задоволені.Час минув швидко і цікаво.

Дякуємо організаторам свята з дорожньої поліції за таку гарну й пізнавальну розвагу!

 





      01.03.2021 року учні 6 – Б класу були запрошені на квест – гру    

   «Моя країна – Україна».

На цьому заході учні були поділені на команди і мандрували за такими  станціями квесту: Географія, Історія, Музика, Література, Видатні особистості, Спорт та символи України. Квест збагатив знання учнів про рідний край, розвинув інтерес до минулого нашого народу та ціннісне ставлення  до держави, суспільства, мови і сім’ї. Квест підготувала бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н. В.


23.02.2021 року учні 6-Б класу були запрошені на літературну вітальню «Чистий промінь Лесиного слова». На цьому заході діти познайомилися з життям та творчістю української поетеси Лесі Українки, слухали вірші, дивилися фотографії, переглянули книжкову виставку «Хотіла б я піснею стати…» та дізналися анотацію книг про письменницю. Урок підготувала бібліотекар міської бібліотеки – філії №12 ім. Панаса Мирного Заливако С. М.




       23.02.2021 року учні нашої школи приймали участь в фестивалі образотворчого мистецтва "Смарагдові витоки". Намалювали роботи  в номінації «Образотворче мистецтво». 

 «Казковий сон», Попов Андрій 9 - А клас,


 «Казкова райдуга», Попов Іван 5 - А клас, 


"Подорож до казкової мрії", Попов Іван 5 - А клас.


     19.02.2021 року учні  6-А класу були запрошені на літературну  годину «Співуча мова українська».

На цьому заході діти дізналися про історію свята рідної мови, читали вірші українських  письменників, змагалися за звання знавців української мови через розгадування цікавих запитань та завдань. Урок підготувала вчителька  української  мови і літератури Александрова Т. М.







 17.02 2021 року шкільна бібліотека запросила учнів школи  на літературну вітальню «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська». 

На цьому заході діти були ознайомлені з життям та творчістю української письменниці Лесі Українки, переглянули книжкову виставку «Хто вам сказав, що я слабка…» та ознайомилися з анатацією книг, були проведені голосні читання віршів Лесі Українки. Учні: Векліч Олена 6-А кл., Степанов Микола 5-А кл., Іванов Максим 5-А кл., Васильєва Катерина 5-А кл., Тимганова Маргарита 8-Б кл., підготували найулюбленіші вірші поетеси та читали їх вголос. Захід підготувала бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н. В.






 В лютому 2021 року шкільна бібліотека отримала подарунок від клубу «Творча жінка» бібліотеки – філії №12 ім. Панаса Мирного  –  етнографічний стенд «Українське подвір’я».

На стенді представлені ручні роботи майстринь клубу виготовлені  за різними техніками: вироби з солоного тіста, бісероплетіння, ляльки ручної роботи, мотанки, вироби з глини, паперу та тканини фоамірану, плетіння з лози та в’язання гачком.

Дякуємо за подарунок!

Завдяки цьому дарунку в шкільній бібліотеці  з’явився етнографічний куточок.





          В лютому 2021 року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні    виставки:

                                                                                                            "Обпалені війною",

                                                                                         

"Герої Небесної Сотні",

"Мова рідна - найдоржчий скарб",


"Кримський спротив",


"Добрим бути просто",


"Життя та творчість Лесі Українки".


     12.02.2021 року учні 9-А класу були запрошені на літературну подорож «Світ професій».

       Діти дізналися про проблеми вибору  підлітками спеціальності для подальшого професійного росту. Прослухали інформацію про потрібні місту базові професії та спеціальності. Увагу учнів звернули на те, як правильно обирати професію для подальшого свого життя, яка б враховувала темперамент та характер. Дітей ознайомили з переліком найбільш потрібних професій в ХІ столітті. Захід підготувала завідувачка бібліотеки – філії №12 ім. Панаса Мирного, Єрмолова С. П.



09. 02. 2021 року учні 5- А класу були запрошені на бібліотечну годину "У світі цікавих слів і висловів".                  

  На цьому заході діти прослухали інформацію про різноманітність мов в світі та про красу й милозвучність рідної української мови. Учні приймали активну участь в мовних іграх та завданнях уроку. Увагу дітей привернула книжкова виставка за темою уроку, яка висвітлювала різноманітність мов в світі. Був проведен огляд книжок з аналізом змісту. Урок підготувала бібліотекар міської бібліотеки- філії №12 ім. Панаса Мирного Краснікова Л. О.



  04. 02. 2021 року учні  6- А класу були запрошені прийняти участь в конкурсі знавців рідної мови "Яка ж багата рідна мова!".                            

           На цьому заході діти були поділені на команди, які змагалися між собою в різних номінаціях: " Мовний етикет", "Ребусляндія", "Словникова скринька", "Загадки - жарти", "Знайди сусіда", "Народ скаже, як розв'яже".          Обрані члени журі підраховували отримані бали команд.                                Учням сподобався захід, він був цікавим та пізнавальним. Перемогла в цьому конкурсі дружба.                          Конкурс  провела бібліотекар ЗОШ19 Попова Н. В.


        01.02.2021 року учні 6 –А були запрошені  на екологічну мозаїку «Природа навколо нас».

Під час заходу учням розповіли про джерела техногенного забруднення навколишнього середовища, вплив діяльності людей на водойми, зауважили увагу учнів на бережливому ставленні до водно – болотних угідь. Провели екологічну вікторину «Стежками рідного краю». Урок підготувала завідувачка бібліотеки – філії №12 ім. Панаса Мирного Ермолова  С. П.



В січні 2021 року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні виставки :

"Соборна Україна",

"Книга пам'яті жертв Голокосту",


"Кров'ю окроплені Крути".




   В грудні 2020 року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні виставки :

- виставка " Вони захищають Батьківщину",



- виставка "Гірка смута Чорнобиля",

- виставка "Маю права, виконую обов'язки",




- виставка "АБЕТКА СНІДУ",




01.12.2020 року учні 4-А класу  були  запрошені  на  біблоіотечну інформаційну  годину 

«Що таке ВІЛ/СНІД?».

На цьому заході діти дізналися про симптоми та ознаки цієї хвороби,  шляхи передачі ВІЛ-інфекції, зрозуміли чому її називають «чумою  ХХ століття» та як можливо захистити себе від цього захворювання. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ №19, Попова Н. В.




  19.11.2020 року учень  5-А классу, Попов Іван, був нагороджений Грамотою за участь в конкурсі малюнка «Безпека на дорозі» автосалоном Skoda .

                                                           Молодець, поздоровляємо!




В листопаді  2020 року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні виставки: 

                                                      "Революція Гідності",


"Голодомор 1932 - 1933 рр.",


"Знавці народної краси".


 

23.11.2020 року  учні 2-А класу були запрошені на історичну годину "Революція Гідності. Хроніка подій".

На цьому заході діти дізналися значення  поняття "Євромайдан", "Революція Гідності", "Небесна сотня", "АТО" та хроніку подій того часу. Було переглянуто відео "Євромайдан" та демонстрація слайдів з цієї теми . Урок провела бібліотекар  ЗОШ№19, Попова Н. В.

  

20.11.2020 року учні 3-А класу були запрошені на літературну вітальню «Калинова наша мова» до шкільної бібліотеки. На цьому заході діти читали вірші українських письменників, слухали українські народні пісні, дивилися відеофільм про красу та милозвучність нашої мови, грали в гру «Закінчи прислів’я» та «Допиши віршика». Цікавими були  конкурси «Відгадай загадки – жарти» та «Знайди відповідь у словах ».     У учнів була змога ознайомитися з книжками в бібліотеці, які знаходяться в відкритому доступі, на українській мові. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ№19, Попова Н. В.












 19.11.2020 року учні 2-А класу були запрошені на бібліотечну годину з толерантності  "Усе починається з тебе".                                                                

  На цьому заході діти вчилися слухати та розуміти один одного, намагалися приймати правильні рішення, виховували уважність, здатність бачити ти розуміти відмінність іншої людини від себе, навчались встановлювати відносини на доброзичливих засадах та виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість.                                                На уроці грали в ігри "Склади квітку толерантності" та " Мій вчинок", дізналися значення терміну  "толерантність",  працювали в групах та пояснювали вислови видатних людей про толерантність, прослухали притчу про життя та читали вірш С. Маршака " Всесвітній хоровод". Урок пройшов плідно та цікаво. Захід  підготувала бібліотекар ЗОШ №19 Попова Н. В.






 13.11.2020 року учні 3-А класу були запрошені  на історичну годину «Революція Гідності. Хроніка подій».

На Цьому заході діти дізналися про поняття: «Революція Гідності», «Євромайдан», «Автомайдан», «Антимайдан», «Небесна сотня» та подивилися відеоролики  з  історії  подій того часу. Дізналися передісторію майдану, про події на місцях, про зміну влади та продивилися фотогалерею майдану.  Захід підготувала бібліотекар ЗОШ №19, Попова Н. В.





  10.11.2020 року учні 3-А классу були запрошені на екологічну  гру  « Ти, я та все навкруги».

На цьому заході діти дізналися багато цікавого про рослини та тварин, які охороняються Червоною книгою України. Учням було цікаво складати вірші про навколишній світ та його мешканців. Зацікавив дітей тест «Чи згодні ви з твердженням?» та вікторина «Ерудит». Цікавою частиною гри було завдання намалювати тваринку, про яку йшла мова на уроці. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ №19, Попова Н. В.




09.11.2020 року учні 3-А класу були запрошені на інтелектуальний турнір  «Для допитливих та кмітливих».

На цьому заході діти змагалися командами за такими геймами:

1.      Музика. Тварини.  Спорт.   Казки.    Цікаві запитання. На роздум для відповіді відводилася 1 хвилина. Відповіді рахувало журі. При необхідності командам пропонувалося додаткове питання. Переможець визначився за загальною кількістю балів. Учні гарно попрацювали та розважилися на турнірі. Його підготувала бібліотекар ЗОШ№ 19, Попова Н. В.



 02.11.2020 року учні  3- А класу були запрошені на квест – гру  « Спасіння навколишнього світу». На цьому заході діти змагалися командами за такими номінаціями: екологія, переробка, шкідливі речовини, цікаві запитання, конкурс знавців природи, конкурс малюнка «Я люблю свій ріднийдуже сподобалась гра.  Було весело та цікаво. Квест провела бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н. В.





          





В жовтні був розроблен Лепбук "Весна - красна"

Весна - красна

Лепбук розробила:

Попова Наталія Вікторівна

завідувачка бібліотекою ЗОШ№19

м. Краматорськ, 2020


Складові Лепбуку:







В жовтні 2020 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки: 
нові надходження шкільної бібліотеки "Новинки",

"Цікаві новинки бібліотеки"


  1. «Що? Як? Чому? Цікаві тваринки»


  1. «Скажи спасибі усім, хто край свій рідний боронить»

«Розповідь про безсмертний подвиг»

В межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в школі проводився конкурс малюнка "Бережи свій рідний край" для всіх класів школи.





12.10.2020 року учні 2- А класу були запрошені на бібліотечну годину " Бережи здоров'я змолоду".                            

На цьому заході діти дізналися  про  правила корисного харчування. Також подивилися презентацію про вітаміни, дізналися про корисні продукти та продукти, які завдають шкоду здоров'ю. Учні читали вірші про овочі та фрукти і розгадували загадки з цієї теми. Урок провела бібліотекар школи Попова Н. В.





01. 09. 2020 року учні 1-А класу були запрошені на книжкову вітальню "Знайомство з бібліотекою".

На цьому заході діти цікаво провели час: грали в рухливі ігри, відгадували загадки та ребуси про книги та читання. Учні дізналися про такі терміни, як читацький формуляр, абонемент, книжкова полиця, книгосховище, книжковий розділювач та каталог. Дуже сподобалося дітям брати книжки в вільному доступі читального зала.





Дякуємо
адміністрації та технічному персоналу школи за гарний ремонт в шкільній бібліотеці та книгосховищі!









Колажі










04.03.2020 року учні 4-А класу були запршені на дослідницький марафон "Здоров'я - найцінніший скарб".
На цьому заході діти дізналися про такі хвороби як туберкульоз, гепатит С та ВІЛ/СНІД, зрозуміли симптоми цих захворювань та способи їх уникнення. Учням сподобалась гра "Абетка самозахисту" де вони вирішували, як треба діяти в складних для здоров'я умовах. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ №19 Попова Н. В.


03.03.2020 року учні 11-А класу були запрошені на літературну вітальню "Не вмирає душа наша, не вмирає воля".
На цьому заході діти пригадали життєвий шлях та творчість Тараса Григоровича Шевченко, переглянули його малюнки, ілюстрації та картини, де він оспівує родючі українські землі та славить красу свого народу. Були зачитані вірші про важку працю селян та любов до рідного краю. Урок підготувала Попова Н. В.



27.02.2020 року учні 2-А класу були запрошені на книжковий калейдоскоп "Зустріч в замку Книги".
На цьому заході діти  показали свою ерудицію та кмітливість при розв'язуванні завдань на знання казок, ребусів, скоромовок та віршів. Діти ознайомилися з книжковою виставкою за темою заходу і були заохочені до читання. Урок підготували бібліотекарі міської філії Краснікова Л. О. та Заливако С. М.



27.02.2020 року учні 5-А класу були запрошені на класну годину "Рідна моя мова".
На цьому заході учні дізналися про різних українських  поетів та письменників, прослухали уривки з їх творів. Учні читали вірші та дикламували уривки з відомих оповідань. Дітям сподобалися різні завдання на знання  мови та робота з мовним деревом. Цікавим було знайомство з художньою літературою з цієї теми.Урок підготувала Александрова Т. М.







Книжкові та інформаційні виставки в лютому:
Книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови
"Співуча, кольорова, рідна наша мова"


21.02.2020 року учні  8 - А класу були запрошені на свято рідної мови "Наша квітуча мова". Діти почули там багато цікавого про мову, про історію її походження, про історію України та Героїв Небесної Сотні. Сподобалося читання віршів М. Чернявського, М. Шаповала, В. Сосюри та пісні українських авторів.  Учні переглянули фільми "Розстріляне відродження на Донбасі" та "Літопис Українського Донбасу". Захід підготував Депортамент науки і освіти. Дякуємо за корисну інформацію та книжки для шкільної бібліотеки.







20.02.2020 року учні 11-А класу були запрошені на годину профорієнтації "Професійність, творчість, успіх".
На цьому заході діти познайомились з професійними вакансіями, які потрібні нашому місту.
Дізнались, як підходити до вибору свого місця роботи та які риси характеру потрібно мати щоб бути успішним робітником. В результаті роботи з тестами учні зрозуміли до яких спеціальностей в них є хист. Урок підготувала бібліотекар міської філії Єрмолова С. П.


20.02.2020 року учні 1-А класу були запрошені на годину спілкування "Моя Батьківщина та люба родина".
На цьому заході учні побачили як сильно потрібна Батьківщина та родина кожній людині, як важливо бути чемним, правдивим, щірим, працелюбним. Сподобалися учням рухливі ігри та презентація з теми заходу. Діти з захопленням малювали свої родини та розповідали про них. Урок підготувала бібліотекар міської бібліотеки- філії Єрмолова С.П.





Інформаційні виставки в січні:
-  виставка до Дня соборності України,


 

- виставка " Кров'ю окроплені Крути",


- виставка " Холокост. Незабутнє. 1941 - 1945".



24.01.2020 року учні 9 – А класу були запрошені на годину експрес – інформації « Герої на варті. « Ти віддячиш  їм, якщо будеш жити гідно»». На цьому заході діти дізналися про історичні факти, причини боя, що відбувався біля залізничної станції Крути. Це сталося під час наступу більшовицьких військ на Київ. Учні дізналися про трагічну загибель студентського загону під Крутами, яка стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Цікавою для учнів була історична вікторина. Урок підготували та провели бібліотекарі Єрмолова С. П. та Попова Н. В.





21.01.2020 року  учні 8-А класу  були запрошені на історичну годину  «Єдина і неподільна Україна».

На цьому виховному заході діти дізналися про історичні умови виникнення цього свята, про важкість становлення Української держави, боротьбу за самостійність, вільність та незалежність. Учні виступили з повідомленнями за темою, переглянули фільм та презентацію про Акт злуки ЗУНР з УНР. Захід підготували та провели: класний керівник – Сокол О. Д., бібліотекарі  Єрмолова С.П. та Попова Н. В.







17.01.2020 року учні 1-А класу були запрошені на бібліотечну годину « Здоров’я – найцінніший скарб». На цьому заході діти дізналися про правила здорового харчування, важливість дотримання гігієни та занять спортом, познайомилися з вітамінами А,В, С та Е., передивилися презентацію «Корисні рослинки для здорової  дитинки». Учні  відповідали на запитання вікторини та знаходили відповіді на загадки. Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.



В грудні 2019 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки: 
 - книжкова виставка "Бережи своє здоров'я",


- книжкова виставка  "Знай свої права, виконуй свої обов'язки",



- інформаційна виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 
"Здоров'я - найцінніший скарб".



13.12.2019 року учні 3 – А класу були запрошені на Квест «В пошуках країни Здоров’я». На цьому заході діти дізналися про важливі речі, яких потрібно дотримуватися, щоб бути здоровими. До цих заходів належать: особиста гігієна, правильне харчування, дотримання режиму дня, здоровий сон та відпочинок, раціональне використання часу та водні заходи. Цікаво було учням шукати в залі предмети, які було заховано раніше. Ця рухлива хвилинка взбадьорила учнів та підняла їм настрій. На уроці діти відповідали на запитання по  книжкам, відгадували загадки та мандрували по країні Здоров’я. В кінці заходу учні  подивилися мультфільм  про те, як треба берегти своє здоров’я та переглянули книжкову виставку з цієї теми. Квест підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії  Красникова Л.О.






12.12.2019 року учні 4-А класу були запроошені на бібліотечну годину «Знай свої права, виконуй свої обов’язки». На цьому заході учні дізналися про різні статті Конституції  України, про свої права та обов’язки, дізналися про боулінг та його види. В кінці заходу учні розгадували правові загадки  та ознайомилися з книжковою виставкою за темою уроку. Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.



10.12.2019 року учні 6 – А класу були запрошені на урок – міркування «Мої права – це обов’язки інших, права інших – це мої обов’язки». На цьому заході діти ретельно познайомилися з Конституцією нашої країни, з правами та обов’язками громадян. Прослухали лекцію та продивилися презентацію  робітника Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України, дізналися про те, де можна знайти допомогу в скрутній ситуації та телефон національної дитячої «Гарячої лінії». 



10.12.2019 року учні 11-А класу були запрошені на годину – застереження «СНІД – страшна реальність сьогодення». На цьому заході діти дізналися про жахливу  хворобу, її розвиток та наслідки. Учні подивилися презентацію за темою заходу та ознайомилися з книжковою виставкою з цієї теми. Шокуючу дію мала інформаційна виставка «Життя зірок», яка розкривала причину загибелі відомих людей.  Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки – філії  Заливако С.М.







 В листопаді 2019 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки: 


- інформаційна виставка "Від Нестора Літописця Київського до сьогодення",


- книжкова виставка " Ці страшні 1932-1933 роки" до Дня вшанування  пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років,


- інформаційна виставка "Що ти знаєшь про День Гідності та Свободи?"




26.11.2019 року учні  4-А класу  були запрошені на виховну годину «Чарівні слова відкривають серце». На цьому заході учні мандрували стежками ввічливості та розглядали ситуації ввічливого поводження в школі, в класі, вдома, в міському транспорті, в кінотеатрі, в магазині, в аптеці. Учнями були розроблені  правила ввічливості та доброго ставлення до оточуючих. На уроці діти грали в ігри: «Домалюй малюнок», «Знайди слово», «Назви казкового героя».  Дуже сподобався дітям мультфільм «Добрим бути просто». Урок підготувала і провела бібліотекар міської бібліотеки  – філії  Краснікова Л.О.




22.11.2019 року  учні  3-А класу були запрошені на бібліотечну годину  «Структура книги».              На цьому заході діти дізналися про структуру книги, про шляхи її виготовлення, про те, як люди навчилися виготовляти папір, як з’явилося книгодрукування і що Йоганн Гуттенберг винайшов перший друкарський верстат. Також учні дізналися, що першу книгу в нашій країні надрукував у 1564 році Іван Федорів, пам’ятник йому встановлено у Львові. Урок пройшов цікаво та плідно. Захід підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.



22.1.2019 року  учні 1-А класу були запрошені на бібліотечний калейдоскоп «Книга  - мій друг та помічник».

На цьому заході діти зрозуміли важливість читання книжок, бо це велике досягнення людства. Калейдоскоп почали з обмірковування влучних виразів про читання та загадок про книги. Далі учні мандрували по різних станціях калейдоскопу:  «Прислів’я», «Приказки», «Казковий вернісаж», «Кмітлива хвилинка», «Мій улюблений казковий герой», «Ребуси», «Поради читайлика», «Пам’ятка читача», «Весела хвилинка». Дітям дуже сподобався цей урок. Калейдоскоп підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.



21.11.2019 року  учні 7-А  та 7-Б класів були запрошені на історичну годину «Пам’ять не стерти роками». На цьому заході  діти дізналися про те, як комуністична влада безжально знищувала український народ, прослухали  про «Чорні дошки», про «Закон о п’яти колосках»,  про насильницьку колективізацію українського селянства. Було проведено огляд літератури за цією темою  і в учнів була змога  переглянули фотоматеріали того часу. Урок підготувала та провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.










19.11.2019 року учні 8-А класу були запрошені на бібліотечну годину «Події, що змінили Україну». На цьому заході діти дізналися про революцію, яка стала називатися «Євромайданом». Вони дізналися передумови революції Гідності та прослухали  приклади мужності того часу, переглянули фотографії з цієї теми. Урок підготувала та провела бібліотекар ЗОШ№19  Попова Н.В.





15.11. 2019 року учні 2-А класу були запрошені на Ігровий майданчик « Події, що змінили Україну» . На цьому заході діти познайомилися з подіями, які змінили життя нашої держави. Познайомилися з книгами з цієї теми. Також йшла мова про українське козацтво, про його появу та розвиток. Учні брали участь в вікторині «Козачата на сучасний лад». Урок підготувала і провела Краснікова Л.О., бібліотекар міської бібліотеки-філії.







14.11.2019 року  учні  2-А класу були запрошені на виховну  годину «Усе починається з тебе». На уроці діти поглибили свої знання про поняття «Толерантність». Зрозуміли , що всі люди різні, але однакові за внутрішнім світом. Доброта, ввічливість, людяність, як і інші якості, більше чи менше притаманні кожній людині. Відмінності, що існують між людьми, є предметом особистісного збагачення кожного з нас. Тому люди повинні бути терплячими до чужих думок, поведінки та поважати національні та культурні відмінності. Також до толерантного ставлення належить повага до людей, вміння жити разом із іншими в злагоді та мирі. Дуже сподобалася учням  гра «Яким товаришем треба бути?», де вони розповідали про своє ставлення до  умовних ситуацій та розмірковували над  їх розв’язанням. В кінці заходу діти  власноруч  зробили «Квітки толерантності». Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.





13.11.2019 року учні 5-Б класу були запрошені на бібліотечну годину « Все починається з тебе». На уроці учні розглянули Деклорацію толерантності 1995 року , розібрали принципи толерантності та випадки толерантного поводження з людьми похолого віку, з вадами зору, інвалідами. Дізналися проправила етикету та походження слів ввічливості. Під час заходу учні приймали участь в вікторині з етики «Так чи не так» Захід підготували і провели бібліотекарі міської бібліотеки-філії Єрмолова С.П та Залівако  С. М. 





06.11.19 року учні 9-А  класу були  запрошені на бібліотечну годину «Співуча і чудова наша мова». На цьому заході діти дізналися про цікаві факти, розвиток та становлення української мови. На уроці учні грали в мовні ігри, відповідали на інтелектуальні запитання, робили вправи на кмітливість та знання орфографії нашої мови. Також складали прислів’я та приказки,  розгадували ребуси. Цікаво було шукати книги за розташуванням  в бібліотеці, згадували про життя  та праці Нестора Літописця. Урок  пройшов плідно та цікаво. Його підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки – філії Єрмолова С.П.



З 07.10. 2019 по 13.10.2019 року в школі був проведен "Тиждень дитячої книги!" в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

07. 10. 2019 року учні 1-А класу були запрошені на біблотечну годину « Наші друзі- тварини». На цьому заході діти дізналися про велику кількість тварин, які живуть поряд з нами. Побачили  різні фото  та дізналися про їх життя та звички. На уроці пограли в рухливі іги, розгадували загадки про тварин  та були познайомлені з книжками з цієї теми, які є в бібліотеці. Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н.В.


08.10.2019 року в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек   в ЗОШ№ 19 був проведен рейд- перевірку шкільних підручників по  класах школи.




Результати рейду-перевірки підручників:
I місце:       1-А, 2-А, 3-А, 4-А.
II місце:       5-А, 5-Б, 7-А, 7-Б,      9-А.
III місце:      6-А, 8-А, 11-А.

Список учнів з відповідальним ставленням по збереженню шкільних підручників:
1-А - всі  добре зберігають підручники.
2-А  - всі добре зберігають підручники.
3-А:   Шкумбатюк Іван, Мащенко Віра, Лузан Аріна, Іванова Єлизавета, Двойнін Олександр, Резниченко Денис, Грюков Єгор, Фель Денис, Яковлев Артур, Духіна Аріна, Калінічев Данііл, Жиліна Єлизавета, Щербіна Сергій, Лавроненко Богдан.
4-А:   Полторапавлова Ксенія, Черкашин Роман, Речич Руслан, Іванов Максим, Попов Іван, Ласковець Катерина, Заблоцький Артур, Вистороп Ксенія, Васильєва Катерина, Кісельова Ангеліна, Двойніна Рената, Савєнков Ігор, Богоявленська Софія, Піцик Іван, Дубограй Данило, Пятайкіна Марія.
5-А:   Шкумбатюк Микита, Веклич Альона, Полянський Кирило, Лозова Єлизавета, Моісєєнков Максим, Янко Вікторія, Гордієнко Софія, Мамедов Ільяс, Яковенко Кіра, Шевцов Вадим.
5-Б:    Ніколаєв Іван, Полторацький Денис, Курченко Ростислав, Кіпін Андрій, Тютюнніков Артем, Шкумбатюк Аліна, Харченко Віталій, Овсянніков Єлісей.
6-А:   КременчуцькийТимофей, Сергєєв Євген, Лазуренко Марія, Коновалов Лев, Панасенко Антон, Кондратенко Данііл, Ратій Валерія.
7-А:   Міщенко Ярослав, Борисов Данило, Булавін Іван, Бузниченко Данііл, Кунік Тетяна, Болоцьких Ірина, Дмитрук Ольга, Задара Микита, Мартинов Іван, Плигун Олександр, Юрченко Святослав, Сівков Олександр.
7-Б:   Лисак Владислав, Шеріхай Анастасія, Нікуліна Ганна, Григорьєва Валерія, Денисенко Ілля, Скрипка Артем, Тімганова Маргарита, Кожушко Олександр, Кір’янов Даниїл, Прощалигіна Вікторія, Пятайкіна Тетяна, Байдалов Микита, Самулік Анастасія, Заблоцька Милана.
8-А:   Колісніченко Поліна, Попов Андрій, Захарчук Анастасія, Карачаров Богдан, Сіліванова Анастасія, Кіпкало Олег, Шпільов Сергій, Ходєєв Сергій, Бондарчук Вікторія, Дубограй Іван, Лачугін Іван, Шумакова Софія, Федораєва Альбіна.
9-А:   Новицький Олександр, Уваров Данило, Піцик Єва, Денисенко Вадим, Галєєва Олеся, Байдалов Данило, Корнієнко Аліна, Дейнега Лія, Аскерова Катерина, Кованов Владислав, Зінякова Юлія, Голдай Андрій, Савєнкова Олександра, Черкашин Денис, Овчаров Олександр, Боган Артем, Руденко Владислава, Костіков Олександр.
11-А: Черевченко Єва, Матвєєв Владислав, Контуш Дмитро, Ващенко Юлія, Кравченко Єлизавета, Йолкіна Анастасія, Манзюк Аліна.

Дякуэмо  учням  та вчителям школи за відповідальне ставлення та роботу по збереженню підручників!
За результатами перевірки було оформлено стенд "Бібліотечний вісник":





08.10.2019 року учні 1-А класу були запрошені на урок-гру «Осінь золота». На цьому заході учні познайомилися з різними барвами осені, з її подарунками: овочами, фруктами, грибами, ягодами та квітами.  Також дізналися про осілих та перелітних птахів , складали розповіді за малюнками, грали в різні ігри , складали пазли за малюнками, читали вірші про осінь, відповідали на цікаві запитання вікторини та загадки. Урок учням дуже сподобався. Цей захід підготувала іпровела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.









 В жовтні 2019 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки: 
- книжкова виставка до Дня Захисника України "Скажи спасибі усім, хто край свій рідний боронить",


- Книжкова виставка до  Дня визволення України від фашистських загарбників
 "Один крок до Перемоги",


- Інформаційна виставка "Революція на граніті".


11.10.2019 року учні 1-А класу були запрошені на бібліотечну годину "Знайомство з бібліотекою".Діти побачили приміщення бібліотеки, читальний зал та абонемент. Дізналися значення нових для них слів: розділювач, книжкова полиця, читач, читацький формуляр. Також відповідали на цікаві запитання вікторини про книги, відгадували загадки та ребуси. У учнів була змога подивитися та почитати книжки з виставки. Урок підготувала та провела бібліотекар ЗОШ №19 Попова Н.В.









11.10.2019 року  учні  ГПД  були запрошені на  зоо- вікторину « Я у світі не один, що я знаю про тварин». На цьому заході діти відповідали на цікаві запитання про тварин, складали розповіді, розгадували ребуси, загадки та головоломки . Урок підготувала та провела бібліотекар бібліотеки-філії Заливако С. М.


25.10.19 року учні 3-А  класу були запрошені на фіто вітальню «Є в травах і квітах цілюща сила». На цьому заході учні дізналися про  різноманітність лікарських  трав та їх дію на здоров’я людини. Також діти ознайомилися з фотографіями цих рослин та мали змогу передивитися  бібліотечну виставку з цієї теми. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії № 12 Заливако С. М.




19.09.2019 року учні 4-А класу були запрошені на інформаційну годину "Своє місто щоб кохати, треба все про нього знати".
На цьому заході діти дізналися про цікаві факти з життя та розвитку нашого міста, прослухали вірші поетів нашого краю та продивилися презентацію про машинобудівну промисловість нашого регіону. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С. М.




11.09.2019 року учні ГПД були запрошені на краєзнавчу експедицію "Шляхами подвигу і слави".  На цьому заході учні дізналися про історичні факти визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С. М.





02.05.2019 учні 8-А класу були запрошені на інформаційну годину "Відзначання 80-річчя з Дня проголошення незалежності Карпатської України". Учні дізналися про події того часу та отримали відповіді на свої запитання з теми заходу. Урок підготувала та провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.





07.05.2019 року учні 10-А та8-А класу були запрошені на годину пам'яті " Серцем чуємо голос обелисків". На цьому заході учні пригадали події війни 1941-1945 років та усвідомили, як тяжко здобувалася Перемога. Також дізналися про життя акупованих територій. Учні продивилися книжкову виставку з цієї теми і мали змогу взяти почитати ті книги , які їх зацікавили. На прикінці заходу учні склали карту розгрому німецької арміі в травні 1945 року. Урок підготувала та провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.
















17.05.2019 року учні 2-А класу були запрошені на літературно-музичне свято "Все до серденька матері клонеться". На цьому заході діти дізналися наскільки важливо шанувати матусю, допомогати їй в її справах та висловлювати подяку за її любов, допомогу, ласку. Учні розповідали вірші про матусю, пригадали пісні та літературні твори де йдеться про матусь та їх щире серце. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С. М.





16.05.2019 року учні 3-А класу були запрошені в подорож Європейськими країнами "Європейські цінності".Учні дізналися багато цікавого про Францію, Іспанію, Італію, Польщу, Норвегію, Нідерланди . Дізналися про звичаї цих народів і країн. Частково прослухаи гімги та продивмлися флаги цих країн. Дуже сподобалась дітям подорож цікаваими містами, столицями та родзинками країн ЄС.


Урок підготувала та провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.

21.05.2019 року учні 8-А були запрошені на історичну годину " Ми пам'ятаємо" до Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу .


 Учні дізналися про боротьбу татарського народу за свої права. Продивилися фотопрезентацію з цієї теми. Урок підготувала та провела бібліотекар школи Попова Н.В.


 В травні 2019 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:

- книжкова виставка до Дня Европи " Відкрий для себе Европу";


- книжкова виставка " Рідна мати моя, ненька люба моя ";


- книжкова виставка "Родина в моєму житті";


- книжкова виставка " Бережися дурману";


Огляд - виставка " Роки війни - століття пам'яті";


- книжкова  виставка до Дня  слов'янської писемності і культури
 " Співуча мова калинова".



В квітні 2019 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:

- інформаційна виставка до Всесвітнього дня охорони праці  "Знаємо, виконуємо!";



 - книжкова виставка "Чорнобиль б'є на сполох";


- книжкова виставка " Збережемо першоцвіти";


- книжкова виставка до Всесвітнього дня здоров'я "Зірки спорту".





11.04. 2019 учні 3-А класу були запрошені на урок-рєквієм  до річниці катастрофи на Чорнобильській АС " Чорнобиль б'є на сполох". На цьому заході діти дізналися про ті страшні події  на АС.
Учні прослухали інформацію про аварію, переглянули   книжкову виставку з цієї теми. Учні дізналися багато нового і зрозуміли, що потрібно бути відповідальними і освіченими людьми. Також важливо бути чуйними та милосердними в тяжкі часи. Урок підготувала та провела бібліотекар школи Попова Н.В.




12.04.2019 року підручники з книгосховища були перенесені до приміщення шкільної бібліотеки у  зв'язку з підготовкою до проведення ремонтних робіт в школі.
Адміністрація та бібліотекар школи щіро вдячні учням  9-А та 7-А класів за допомогу та старанність при виконанні цих робіт.








В вересні 2019 року ремонтують вікна в шкільній бібліотеці.

23.04.2019 року учні 5-А класу були запрошені на урок-реквієм  до річниці катастрофи у Чорнобилі "Вирвані з корнем". На цьому заході діти прослухали інформацію про страшні події  на Чорнобильській АС, переглянули відеофакти про ці події, подивилися книжкову виставку з цієї теми. Учні дізналися багато нового і зрозуміли, що потрібно бути відповідальними і освідченими людьми. Також важливо бути чуйними та милосердними в тяжкі часи. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Краснікова Л.О.



 25.04 2019 року учні 10-А класу були запрошені на актуальний діалог з лікарем
 "Не віднімай у себе завтра".
Діти дізналися про:
1. Необхідність імунізації, як дітей так і дорослих.
2. Епідемічну ситуауію із захворюваності на інфекційні  хвороби: кір, тубкркульоз.
3. Характеристика основних інфекційних захворювань. Шляхи передачі.
4. Симптоми хвороб,їх ускладненн та наслідки.
5. Профілактичні щеплення - надійний захист від інфекційних захворювань.
6. Мета імунізації - створення колективного імунітету.
7. Відповідальне ставлення батьків до проведення планових щеплень діточок.
Заняття пройшло плідно та  цікаво, його провела лікар - методист Прийменко О.І.



25.04.2019 року учні 11-А класу були запрошені на інформаційну годину "Бережи здоров'я з молоду".
Діти дізналися про:
1. Необхідність імунізації, як дітей так і дорослих.
2. Епідемічну ситуауію із захворюваності на інфекційні  хвороби: кір, тубкркульоз.
3. Характеристика основних інфекційних захворювань. Шляхи передачі.
4. Симптоми хвороб,їх ускладненн та наслідки.
5. Профілактичні щеплення - надійний захист від інфекційних захворювань.
6. Мета імунізації - створення колективного імунітету.
  Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С. М.


26.04. 2019 року учні 8-А класу були запрошені на віртуальну годину "Таємничій, співучий, мандрівний народ". Діти дізналися про особливості життя та побуту ромів, про їх звичаї та творчість. Були переглянуті національні костюми ромів та різноманітні страви національної кухні. Урок підготувала і провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.



З 18.03. по 23.03 2019  в школі проводився Тиждень дитячої та юнацької книги. В межах тижня  були проведені: рейд-перевірка збереження шкільних підручників по всіх класах школи, різноманітні заходи та бібліотечні години, оформлено бібліотечний стенд "Бібліотечний вісник".

18.03.2019 року учні 10-А класу були запрошені на мистецький вечір " Жінки в малярській творчості Великого Кобзаря". Діти прослухали лекторій про життя та творчість Тараса Григоровича Шевченко, подивилися його картини та графічні малюнки, дізналися про ліричні сторінки життя письменника, про його тяжку долю та визнання його  мистецького таланту. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С.М..



19.03.2019 року учні 2-А класу були запрошені на гру-вікторину "Місце зустрічі - острів Всезнайки". На цьому заході діти грали в цікаві ігри на кмітливість, розгадували загадки, ребуси та кроссворди. Сподобалася літературна вікторина, де діти відповідали на запитання про казкових героїв. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Краснікова Л.О.


20.03.2019 року учні 7-А класу були запрошені на літературно-музичну композицію "На струнах  народної душі". На цьому заході діти познайомилися з творчістю  українських письменників :Шевченко, Карпенко-Карого, Лесі  Українки, Франка, прослухали вірші та уривки з їх творів, продивилися малюнки та картини, які були намальовані  за творами письменників. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Залівако С.М.



 21.03. 2019 року учні 8-А класу були запрошені на інтелектуальну гру " Читаю, знаю, розповідаю". Під час  гри діти мандрували різними номенаціями, які розкривали їх  знання з різних галузей життя : " Розминка", "Наша мова солов'їна", "Закінчи прислів'я", " Допиши вірш", "Відповіді у словах", "Загадки-жарти", "словникова скриня", "Краєзнавець", гра "Зоряна година",  гра "Хвилинка". Гра учням дуже сподобалась. Учні в змаганнях показали чудову єрудицію, кмітливість, гарні навички та знання. Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.


22.03. 2019 року учні 6-Б класу були запрошені на ток-шоу  "Покоління Next обирає книгу". На цьому заході діти дізналися богато цікавого про книги та їх авторів. Дізналися про різноманітний фонд української сучасної літератури для дітей та підлітків.
Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного Краснікова Л.О.




В березні 2019 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:


- книжкова виставка до Дня українського добровольця "Нездоланні";


 - книжкова виставка до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
 " Бережи здоров'я з молоду"


 - книжкова виставка до Міжнародного дня театру "Родзинки театрального життя";


 - книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії "У книжці слова-наче музика луна";


-книжкова виставка по творчості Т. Г. Шевченко  "Співець народної краси".


21.02.2019 року учні  4-Б класу були запрошені на творчу майстерню " Подарунок мамі своїми руками" гурток " Рушничок". На уроці діти вибрали яку поробку вони бажають зробити та крок за кроком, разом з бібліотекарем,  зробили свої роботи. Урок підготувала і провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.


21.02.2019 року учні 3-А класу були запрошені намовну гру «Барвиста , чудова наша українська  мова».
Мета цього заходу познайомити учнів з історією розвитку рідної мови. Також показати її красу. велич та барвистість. Виховувати гордість за рідну мову.
В ході цього заходу учні приймали участь у мовознавчий вікторині, відгадували ребуси, складали фразеологізми та розгадували орфографічні загадки. Світлиця учням дуже сподобалася. Діти були активні та зацікавлені. Також учні переглянули книжкову виставку по творчості І.А. Крилова.
Захід підготувала і провела бібліотекар міської бібліотеки - філії  ім. П. Мирного -  Краснікова Л.О.


20.02. 2019 учні  9-А класу були запрошені на інтелектуальну гру «Знавці української мови». На цьому заході учні змагалися за звання знавців мови. Після ознайомлення з правилами гри учні мали змогу висвітлити свої знання, уміння, навички та ерудицію.
Діти змагалися в таких номінаціях: « Розминка», « Мова наша солов’їна», «Цікава хвилинка»,  « Відповіді у словах», « Загадки – жарти», «Словникова скринька», «Краєзнавець», « Допиши віршика» та «Закінчи прислів’я». Учням дуже сподобалася ця гра бо вони знайшли відповіді майже на всі запитання  номінацій. Також учні зрозуміли , що все минає, а мова залишається і її треба шанувати, берегти та вивчати.
Цей захід підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.




19.02.2019  учні  9–А  класу були запрошені  на інформаційний кейс «Куди піти навчатись?». На цьому заході діти дізналися про професії, які потрібні в нашому регіоні ї де в нашому місті можливо отримати професійну освіту, в яких закладах. Учні ознайомилися  з поділом професій за напрямами, з професіями, що мають попит на ринку праці й незатребуваними професіями. В учнях  формували відповідальне ставлення до успішного вибору професії. Діти зрозуміли, що потрібно розвивати пам’ять, увагу, творчі здібності, бо це все знадобиться їм в майбутньому. Урок пройшов цікаво. Учні отримали багато корисної інформації.
Урок підготувала і провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.



14.02.2019 року учні 4-А класу були запрошені на літературну світлицю " Мови нашої слова наче музика жива". На цьому заході діти познайомилися  з написанням складних слів, розгадували ребуси, відповідали на запитання про мову, складали прислів'я та продивилися презентацію про красу та барвистість української  мови. Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П.Мирного Краснікова Л.О.





08.02. 2019 року  учні 1-А класу були запрошені  на бібліотечну годину « Знайомство з бібліотекою». На цьому заході діти відгадували загадки, грали в рухливі ігри, відповідали на запитання книжкової вікторини. На цьому уроці діти познайомилися з такими поняттями, як : читальний зал, формуляр, книжковий розділювач. Дітям сподобався урок. Він пройшов цікаво.
 Урок підготувала бібліотекар Попова Н.В.



04.02.2019 року до учнів нашої школи завітав дорожний патруль. Діти ознайомилися з цікавою годиною інформації  "Про безпеку життя та гарну поведінку". Під час цього заходу учні запам'ятали , як треба йти до дому безпечно, та на що треба звертати увагу під час руху на дорозі.




 Грали в гру " Небезпечна їжа" та гру " Як не потрапити в халепу". Урок підготувала та провела представник поліції - Бокова Наталія Володимирівна.



До Всесвітнього дня водно-болотних угіддь ,  2лютого, в школі працювала агіт-бригада, яка розповіла учням всіх класів школи про птахів, рослин та тварин , які мешкають на болотах України. 
Різноманітні заходи та агіт-бригаду підготував вчитель географії Дерев'янко О. М.
Також в школі проводився конкурс малюнка до Всесвітнього дня водно-болотних угіддь, учні малювали тварин та птахів, які занесені в Червону книгу України., найкраці роботи було нагороджено грамотами.



В лютому 2019 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:

- інформаційна виставка до Дня кримського спротиву
"26 лютого-сумна година історії";


- інформаційна виставка до Дня пам'яті воїнів-інтернаціоналістів
 " Життя опалені війною";


 - інформаційна виставка до Дня Героїв Небесної Сотні
" Небесна сотня";


 - книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови
"Мова наша калинова".





23.01.2019 року учні 5-А класу були запрошені на годину державності " День Соборності країни вустами історії". Учні прослухали про історію виникнення  цього свята. Також дізналися про книги, які є в бібліотеці з цієї теми. Захід підготувала і провела бібліотекар міської бібліотеки - філії  ім. П. Мирного -  Краснікова Л.О.



22.01.2019 року учні 10-А класу були запрошені на годину історичної пам'яті " Та тільки дзвоном в серці знову - Крути". Учні прослухали інформацію про історичні події того часу. Продивилися презентацію "Кров'ю  опалені Крути". Година пройшла цікаво та змістовно. Урок підготувала і провела Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12.




18.01.2019 року до учнів школи завітали  представники  Малої  комп’ютерної  академії  ШАГ. Учні дізналися про цікаві речі в яких вони мають змогу взяти участь. До цих цікавинок належать: програмування, 3D- дизайн, робототехніка, спецефекти, розробка ігор, віртуальна реальність. Діти побачили, як працює розроблений в академії робот та мали змогу з ним попрацювати. Захід дуже сподобався учням. Дякуємо представникам Малої  комп’ютерної  академії за цікаву інформацію.




18.01.2019 року до учнів 4-Б класу завітала бібліотекар  Єрмолова С.П. - завідувач міської бібліотеки-філії  ім. П. Мирного №12. Діти були запрошені на гру- вікторину " Історія моєї країни". На цьому заході учні познайомилися з історієй виникнення України, з козацтвом, з гетьманами, які зробили великий вносок в розвиток  нашої країни. Дітям сподобалося розгадувати історичні загадки та відповідати на запитання краєзнавчої вікторини. Також дітям  було цікаво познайомитися з книжками, які висвітлюють історіюУкраїни.




В січні 2019 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:


- книжкова виставка "Пам'яті героїв Крут";


- інформаційна виставка до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту;


 - книжкова  виставка до Дня Соборності та Свободи України;


22.12.2018 року учні 2-А класу були запрошені на "Чудові посиденьки".
На цьому заході діти  знайомилися з традиціями святкування новорічних свят, грали в розвивальні ігри, розгадували загадки. Урок учням сподобався, бо їм було цікаво.Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П.Мирного Краснікова Л.О.





20. 12. 2018 року учні 3-А класу були запрошені на правовий брейн-ринг " Знаю свої права, виконую свої обов'язки". На цьому заході учні розглянули  статті з Конституції України про права дитини, пригадали обов'язки. Мандруя по станціях брей-рингу відповідали на цікаві запитання  та вирішували різні правові завдання. Урок підготувала та провела бібліотекар Попова Н.В.



18. 12. 2018 року  учні 3-А класу були запрошені на бібліотечну годину " Зима на свята богата". На цьому заході діти дізналися про звичаї та традиції українського народу і святкування зимових свят. Дуже сподобалася учням  святкова вікторина та конкурс " Відгадай-ка".Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П.Мирного Краснікова Л.О.



В грудні 2019 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:


- книжкова виставка "Українська революція 2017-2021";



- книжкова виставка "Хрещення Київської Русі-України";


- книжкова виставка до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом";
"Бережи своє здоров'я"





16.11. 2018 року учні 7-А класу були запрошені на вечір-жалоби: «Минуле стукає в наші серця».
На  уроці  діти дізналися факти найстрашнішого злочину проти людяності – Голодомор – геноцид українського народу, який було скоїно сталінським тоталітарним  режимом в 1932-1933 роках. Учні проглянули фото-факти, дізналися про насильницьку колективізацію сільського господарства, незаконну конфіскацію майна селян, обшуки, план хлібозаготівель, репресії та фізичне знищення українців. Внаслідок вчиненого геноциду в Україні загинуло 3 млн. 491 тис. осіб, без урахування ненароджених дітей. Урок підготувала та провела бібліотекар школи Попова Н.В.



В межах Тижня профілактики шкідливих звичок в бібліотеці проводився конкурс малюнків
"Дужими зростаємо, про здоров'я дбаємо".
В цьому конкурсі приймали участь учні початкової ланки школи.






12.11.2018 учні 9-А класу були запрошені на дискусійну студію "Сучасна українська мова: самобутність, система, норма".
На цьому заході діти дізналися про те, які випробування пройшла наша мова, про її цькування та винищування.   Також побачили красу української поезії та прози під час читання оповідань та творів українських письменників. Учні ознайомилися з літературою з цієї теми.
 Цей урок  підготувала та провела  завідувач  міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Єрмолова С.П.


9. 11.2018 року учні з учнями 7-го класу була проведена бесіда-обговорення «Людина та її пороки». З учнями з’ясували які з наших звичок можуть бути шкідливими для їх здоров’я та шляхи їх подолання.  Учні дізналися які наслідки відбуваються в організмі людини через вживання алкоголю, паління та наркоманії. Навели приклади цих наслідків. Увагу учнів звернули на необхідність притримуватися правил  особистої гігієни, займатися спортом,  вести здоровий спосіб життя.
Під час заходу учні отримали багато корисної інформації, приймали активну участь в обговоренні, та показали свою активну позицію щодо збереження свого здоров’я.
Урок провела бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. П.Мирного Краснікова Л.О.




]
08.11.2018 року учні 4-Б класу були запрошені на калейдоскоп здоров’я
 «Дужими зростаємо, про здоров’я дбаємо».
Цей захід проходив в межах тижня профілактики шкідливих звичок. На цьому уроці діти дізналися про історію прилучення Європейців до куріння, пияцтва та наркоманії, побачили  поганий вплив цих засобів на здоров’я та життя людини. 
 Учні відповідали на запитання вікторини про боротьбу з шкідливими звичками, читали вірші про шкідливість никотину та алкоголю, виконували конкурсні завдання: « Антиреклама», « Виступ болільників», « Заліки і правила». На уроці діти ознайомилися з книжками з цієї теми, які є в наявності в бібліотеці.  Завершився калейдоскоп конкурсом малюнків «Я за здорове життя!».
 Урок пройшов плідно і цікаво. Його підготувала і провела бібліотекар школи Попова Н.В.














В листопаді 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:

- книжкова виставка "Хто не знає своєї історії, той немає майбутнього",


- інформаційна виставка " День гідності та свободи",


- книжкова виставка "Здоров'я - найцінніший скарб",


- книжкова виставка " Наша мова - співуча, квіткова"




02.11.2018 року учні 4-А класу були запрошені на годину медіаграмотності « ВИНАХОДИ ЛЮДИНИ ДЛЯ РОЗВИТКУ МЕДІА: КОМП’ЮТЕРНА ТЕХНІКА ТА ІНТЕРНЕТ-ПАВУТИННЯ».
На цьому заході діти дізналися про види діяльності, які пов’язані з використанням комп’ютерної техніки та інтернету ,  працювали в групах виконуючи різні вправи :
  Вправа 1  «Життя без комп’ютера та інтернету»
Вправа 2. «Як змінився комп’ютер»
Вправа 3. «Інтернетпавутиння»
 Вправа 4. «Як зберегти інформацію»
Вправа 5. «Інтернет – користь та шкода».
Учні преглянути як виглядали перші комп’ютери, дізналися чим вони відрізняються від сучасних?
Працювали над творчим питанням: що б ви хотіли змінити в сучасному комп’ютері, щоб він став кращим (меншим/більшим, гарнішим, мобільнішим, практичнішим, універсальнішим тощо). Також у дітей була змога робити перші спроби винахідництва та проектування.
В формі гри учні спробували відтворити модель інтернетпавутиння. (3 фото) Діти  стали в коло та
 за допомогою клубка  ниток моделювали утворення павутиння кидаючи нитки. Учні зрозуміли  щось подібне відбувається, коли люди викладають в інтернетмережу якусь інформацію.
 Після кожної вправи було обговорення.
Учні дійшли до висновку, що інформація в інтернетмережі (в журналі, в газеті, в теленовинах, в усних повідомленнях людей тощо) може бути абсолютно різною: правдивою / неправдивою, перевіреною / неперевіреною, достовірною / недостовірною, актуальною / неактуальною, істинною / фейковою. Саме споживач повинен перевіряти те, що бере до користування.  
На уроці діти познайомилися з основними правилами Інтернет – безпеки та Інтернет – етики.

ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

·             Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

·             Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

·             Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

·             Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

·             Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

·             Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

·             Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

·             Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші друзі будуть ввічливими з вами.










Година медіаграмотності пройшла цікаво та плідно.


10.10. 2018 року учні 5-А класу здійснили екскурсію до міської бібліотеки - філії №12 ім. Панаса Мирного за темою "Слава не поляже, а про себе розкаже". 
Учні дізналися про коріння та традиції Дня захисника України, передивилися книжкову виставку з цієї теми,


 розповідали вірші, які підготували з класним керівником - Токаренко Світланою Юріївною,



відповідали на запитання вікторини,

 

Урок пройшов цікаво  та плідно. 
Його підготувала завідувач міської бібліотеки Єрмолова С.П.




19.10. 2018 року учні 8 - А класу були запрошені на бібліотечну годину
"День захисника України — новонароджене свято з давніми традиціями"
Учні прослухали про історію створення цього свята та його коріння. Дізналися  що саме цього дня 1942 року була створена УПА. А вже 30 травня 1947-го Українська повстанська армія оголосила свято Покрова своїм офіційним святом. День захисника України — свято не тільки військових.  Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю 
своєї країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний. На прикінці заходу учні були ознайомлені з літературою по темі уроку. Бібліотечну годину підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н.В. 

Урок 


12.10.2018 року учні 6-А класу  були запрошені на історичну годину 
"Скажи спасибі усім, хто край свій рідний боронить"
 Діти дізналися про  історичні традиції вшанування українського війська, про історію українського козацтва та визвольних рухів, які є невід’ємним спадком Незалежної України. Завдяки цим традиціям було встановлено відзначання Дня захисника України - 14 жовтня.  
Також учні прослухали анатацію книжок з цієї теми та відповіли на запитання вікторини. Урок підготувала і провела бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н.В.



В жовтні 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:

 - книжкова виставка "Хрещення Київської Русі - України",


- книжкова виставка "Події української революції  1917 - 1921 років",


- книжкова виставка "Козацькому роду нема переводу";


  - книжкова виставка "Визволення України від німецько-фашистських загарбників";


- книжкова виставка "Кожен має право знати";


- книжкова виставка до Дня захисника України 
"Скажи спасибі усім, хто край свій рідний боронить"


 - інформаційна виставка "Революція на граніті"



05.10.18 року учні 4-Б класу були запрошені на гроно цікавинок " Хліб і сіль як символи достатку" гурток  "Рушничок".
На цьму заході учні дізналися багато інформації про хліб, читали вірші, дивилися малюнки та фотографії.


 Також дізналися коли та де з'явився хліб. На уроці прочитали казку "Як вовк передумав хліб пекти" та пригадали приказки прохліб.



  На прикінці заняття учні поласували смачним періжком. 



Цей урок  підготувала та провела  завідувач  міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Єрмолова С.П.





З 01 по31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек в нашій школі стартував читацький марафон "Прочитаю я вам казочку", присвячений видатному педагогу, публіцисту, письменнику та поету В. О. Сухомлинському. Почали марафон учні початкової ланки 4-А та 4-Б класи. Класні керівники: Наконечна Ірина Миколаївна та Малахова Любов Василівна. Учні розпочали читати твори Сухомлинського та були заохочені приходити читати книжки до шкільної бібліотеки .


05.10.18 Старт читацького марафону в ЗОШ №19 започаткували учні 4-Б класу



09.10.18 Учні 4-А класу підхопили читацький марафон. Молодці, так тримати!



26.09.18 Учні 10-А класу були запрошені на тренінг " Світ професій і моє місце у ньому". Цей урок підготували та провели вчителі кафедри обладнання і технологій зварювального виробництва факультета інтегрованих технологій і обладнання Донбаськоїдержавної машинобудівної академії. Було продемонстровано презентацію про спеціалізації академії, її сайт та як вспупити до цього закладу, сроки навчання та працевлаштування. 


 Урок учням дуже сподобався, вони отримали вчасно корисную інформацію.


На прикінці уроку учні отримали буклети з інформацією про академію.

В вересні  2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали  такі книжкові виставки:

- " Виховання серця"
ця виставка  розкрила життєвий та творчий шлях педагога, публіциста, письменника Сухомлинського В.О.



- Книжкова виставка до Дня міста "Краматорськ - місто оспіване в віршах"


 - книжкова виставка до Дня визволення Краматорська та Донецької області " Твоє ім'я вічне"




21.09.2018 року учні 1-А класу були запрошені на бібліотечну гру " Мій улюблений казковий герой". На цьому заході учні познайомилися з героями різних казок, 


відповідали на запитання вікторини по казкам, грали в рухливі ігри 


та малювали своїх улюблених казкових героїв. 


 Година пролетіла весело та цікаво. Урок провела бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н.В.


24.09.2018 року учні 11-А класу були запрошені на історико-краєзнавчий нарис "Історія мого міста: відомі та невідомі факти, події".
На цьому заході учні прослухали різні версії походження назви міста Краматорську. Також продивилися презентацію про появу міста, фото різних споруд та історичних пам'яток. Цікаво було розглядати різні частини міста в різні часи його існування. Урок пройшов цікаво та плідно.


Урок підготувала та провела бібліотекар міської бібліотеки-філії  Залівако С.М.





01.09.2018 року учні 4-А та 4-Б класів були  запрошені на перший урок "Україна на карті Европи".
Учні подорожували покраїнах Європейського союзу, дізналися багато цікавого про особливості перебування в Євросоюзі та історію створення Євросоюзу.


Зупинки  робили в Польші, Греції, Італії, Франції, Великої Британії.


Подорож  учням дуже сподобалась.


На прикінці заходу діти відповідали на запитання вікторини  прот країни Євросоюзу.



В червні
 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювала  книжкова
  виставка до Дня Конституції:

" Кожен має право знати свої права"


15.05.2018 року учні 7-Б класу були запрошені до міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного на годину спілкування "Великий терор: історична пам'ять трагедії".
На уроці мова йшла про письменників розтрілянного відродження: М. Куліша, М. Хвильового, В. Стуса, М. Бажана, Л. Курбаса, А. Головко, М. Вороного, В. Підмогильного.Ці люди - майстри слова, талановиті, працьовиті, добре освітчені письменники, творчість яких була заборонена урядом.
В 1920 ті -30 ті роки влада проводила  геноцид творчої інтелигенції. Були заборонені твори українських митців та багато творчих людей були заслані в концтабори.
Початком масового знищення української інтелегенції вважається 1933 рік, коли 12 травня  відбулися орешт М. Ялового та самогубство  М. Хвильового.


Кульмінацією терору був розтріл 100 осіб  за 1 день в Соловецькому таборі на честь 20 річниці Великого Жовтня. Учні прослухали цю сумну інформацію. Вона їх збентежила та схвилювала. Також діти познайомилися з книжковою виставкою , яка висвітлювала цю тему.



Цей захід підготувала бібліотекар міської бібліотеки Залівако С.М.



14.05.2018 року учні 1-Б класу були запрошені  на історичну годину "Я люблю тебе, краю мій рідний". На цьому уроці діти розширили свої знання про Україну, про державні та народні символи нашої Батьківщини, побачили кольорові ілюстрації символів України, прослухали вірші українських письменників та наших земляків про нашу країну.


На цьому заході учням сподобалося добирати прислів'я та приказки про Україну.
 На прикінці уроку проводилися конкурс малюнків на тему " Я люблю свою Україну" та виставка намальованих робот. 


Учні дізналися багато цікавого про Україну та плідно попрацювали. 

 Урок  підготувала та провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.


08.05.2018 року учні 2-А класу були запрошені на бібліотечну годину " Діти війни". На цьому заході учні дізналися про той страшний час, як діти та дорослі стали на захист своєї країни. Діти подивилися фотографії з зображенням дітей  під час війни,  прослухали вірші та пісні. Урок був цікавим та корисним.


 Урок  підготувала та провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.

07.05 2018 року учні 8-А класу були запрошені на історичну годину " У вогні палала рідна Україна". На цьому заході учні дізналися про важкі часи  для нашої країни з 1941року по  1945 рік. Цікаво було дізнатися про партизан , їх життя та вчинки.Учні дізналися про  Л. Голікова, Зіну Портнову, Марата Козея. Також була продемонстрована книжкова виставка, яка висвітлювала літературу про війну 1941-1945 рр.  Учні читали та слухали вірші за цією тематикою.






 Урок  підготували та провели бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В., бібліотекар  міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного–Краснікова Л.О., та класний керівник - Асмолова   Наталія Олександрівна.

В травні
 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали такі книжкові
 та інформаційні  виставки: 


 - книжкова виставка до Дня родини, любові та вірності;






 - книжкова виставка до Всесвітнього дня без тютюну;





 - книжкова виставка до Дня весни та труда;




 - книжкова виставка до Дня скорботи і примирення.





27.04.2018 року учні 5-Б класу були запрошені на Єко-правову експедицію «Дзвони тривоги», яка була присвячена Чорнобильській трагедії. Учні дізналися про причини та наслідки цієї страшної катастрофи; про героїчних людей та їх вчинки, під час гасіння пожежі. Також познайомилися з книжковою виставкою, яка висвітлювала цю тему. Урок був дуже змістовним та корисним для учнів.


Цей урок  підготувала та  провела  бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Краснікова Л.О.




20.04.2018 в 5-А класі була проведена історична година "Чорнобиль - наша біль". На цьому заході учні мандрували по різним зупинкам для того, щоб глибше познайомитися з трагедією на Чорнобильській АС.
Зупинка "Фотохроніка" продемонструвала багато фотофактів цієї трагедії, зупинка "Мужні серця" познайомила з героїчними людьми, які брали участь в ліквідації аварії на ЧАС, зупинка "Радіація" розповіла учням про руйнівну силу мирного атому, та вплив його на здоров'я  людини.



Учням було цікаво на уроці, вони уважно слухали та ставили запитання. Урок підготувала та провела бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.


В квітні 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали такі книжкові
 та інформаційні  виставки: 
-інформаційна виставка до Всесвітнього дня охорони праці;




- книжкова виставка до Дня цивільного захисту;


- книжкова виставка до Дня пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи;


- книжкова виставка до Всесвітнього дня Землі;



- книжкова виставка до Тижня дитячої книги;


- книжкова виставка до Дня Довкілля;


- книжкова виставка "Здоров'я - це скарб"


- книжкова виставка до Міжнародного  дня птахів;


- книжкова виставка до Дня  сміху;


13.04.2018 року учні 3-Б класу були запрошені на Єкологічний урок "Квітневі струмки землю будять". На цьому заході учні дізналися про найгарніші квітучі міста України, про квіти, які занесено до червоної книги.  Також учні познайомилися з  проблемами , які загрожують Землі; про її забруднення та знищення. В межах діалога учні шукали можливості розв'язання цих проблем і прийшли до висновку, що багато залежить від нашого ставлення до природи та  навколишнього середовища. Багато залежить від нашого бережливого ставлення до оточуючого нас світу та нашого дбайливого ставлення до інших людей.
Цей урок  підготували та провели завідувач шкільної бібліотеки Попова Н.В. та бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Краснікова Л.О.
На прикінці заходу учні відповідали на запитання природознавчої вікторини, грали в ігри. Урок учням дуже сподобався.



05.04.2018 року  в межах Всеукраїнського тижня дитячого читання в 3-А класі  проводився бібліокешинг "Супер Знайки".
На цьому заході учні були розділені на команди та виконували різні вправи, які доводили їх гарні знання та вміння. В першому раунді діти відгадували загадки.


 В другому розгадували ребуси. В третьому складали розповіді на дану тему. В четвертому - відгадували книжкових героїв.


На прикінці  заходу була обрана команда , яка перемогла інші команди, за підрахунками.


Діти були ознайомлені з новими книжками, які отримали міська та шкільна бібліотеки. Бібліокешинг дуже сподобався учням, їм було цікаво та весело.
Цей урок  підготували та провели завідувач шкільної бібліотеки Попова Н.В. та завідувач  міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Єрмолова С.П.

29.03.2018 року учні 4-А класу були запрошені на бук-слем " Цю книгу раджу вам". На уроці діти  познайомилися з новою дитячою літіратурою, яка поповнила бібліотечний фонд за останній час.

Також познайомилися з життям цікавих птахів різних країн та особливостями їх існування.


Цей урок  підготували та провели завідувач шкільної бібліотеки Попова Н.В. та бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Краснікова Л.О.



29.03.2018 року в 2-Б класі  проводився бібліотечний урок "Нам книжка відкриває всі світи".
На цьому заході учні  були поділені а команди , вони грали, виконували різні вправи, відповідали на запитання вікторини,  відгадували загадки, розгадували ребуси,  складали розповіді на дану тему, знаходили книжкових героїв. На прикінці  заходу була обрана команда-переможець.


Діти були ознайомлені з новими книжками, які отримали міська та шкільна бібліотеки. Урок дуже сподобався учням, їм було цікаво та весело.
Цей урок  підготували та провели завідувач шкільної бібліотеки Попова Н.В. та бібліотекар міської бібліотеки-філії №12 ім. Панаса Мирного – Краснікова Л.О.




27.03. 2018 року учні 6-А класу були запрошені на  гру-подорож "Тур навколо світу".
На цьому заході учні дізналися багато цікавого про різні країни світу, дізналися про культуру та звичаї , рослинний та тваринний світ Африки, Азії, Китаю, Індії, Южної та Північної Америки, познайомилися з рідкими птахами цих країн та продивилися їх фотографії. Урок дітям сподобався, вони дізналися багато цікавого. Урок підготували та провели завідувач міської бібліотеки-філії Єрмолова С.П. та бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.



23.03.2018 року учні 3-Б класу були запрошені на літературну лоцію "Я скажу, а ти вгадай".
 Учні вгадували на уроці книжкових героїв, авторів, які написали ці твори. Також знаходили частини тексту, про яку шлася мова у запитаннях. Учням сподобавця цей захід, їм було цікаво на уроці.
Урок підготували та провели завідувач міської бібліотеки-філії Єрмолова С.П. та бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.


В читальному залі шкільної бібліотеки учні цікаво та плідно проводять свій вільний час



В березні 2018 року  в шкільній  бібліотеці працювали такі книжкові
 та інформаційні  виставки: 

- книжкова виставка  до Міжнародного дня театру;


- книжкова виставка до Дня боротьби з туберкульозом;


- книжкова виставка " Знай, люби та бережи красу України!"


- книжкова виставка "Бережи своє здоров'я", яка висвітлює шкоду наркоманії та куріння;В


- інформаційна виставка   до Дня українського добровольця;


- книжкова виставка до Всесвітнього дня поєзії - 21 березня;

 


22.02.2018 року учні 7-Б класу були присутні на історичному круїзі  "До мови доторкнемось серцем". На цьому заході учні дізналися про розмаїття барв рідної мови, послухали вірші українських поетів, відповідали на запитання літературної  вікторини, грали в мовні ігри. На прикінці заходу ознайомилися з надходженням нової художньої літератури до бібліотеки. Цю класну годину підготувала бібліотекар міської філії - Краснікова Л.О.










21.02.2018 року учні 10-А класу були запрошені до міської бібліотеки-філії №12 ім. П. Мирного для участі в історичному вечері- портреті " Він любив Україну, як дихав..."
На цьому заході учні познайомилися з життєвим шляхом національного героя В’ячеслава Чорновола, дізналисяся про таку організацію як Народний Рух України; отримали інформацію про великих українців; усвідомили роль цих великих людей у становленні незалежної, вільної України, у збереженні культури ,звичаїв, мови нашого українського народу; головне,  вчилися поважати минуле, думати про майбутнє, пам’ятаючи про своїх національних героїв. Класну годину підготувала Єрмолова С.П.
                      

20.02.2018 року в 9-А класі проводилася класна година Ринок професій " Відшукай свою справу". Її підготували та провели завідувач міської бібліотеки-філії Єрмолова С.П. та бібліотекар ЗОШ№19 Попова Н.В.
На цьому заході учні дізналися про багато цікавих та корисних професій, які вони мають змогу отримати в майбутньому. Зрозуміли що потрібно вибирати саме ту професію, яка подобається. Учням сподобалася гра та вікторина за темою класної години. На уроці дізналися про вакансії, які є в Центрі зайнятості та потрібні нашому місту. Урок був цікавим та корисним.






В лютому 2018 року  в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:  

-інформаційна виставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав ;



-інформаційна виставка до Всесвітнього дня соціальної справедливості;




-інформаційна виставка до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні; 

 

-інформаційна виставка до Дня Кримського спротиву;


-книжкова виставка до Міжнародного Дня рідної мови;






В січні  2018 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:  

- інформаційна виставка до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту;



- інформаційна виставка до Дня Соборності України;


- книжкова виставка до Дня  пам'яті Героїв Крут.


16.01.2018 року учні 7-А класу були запрошені на літературну годину « Сучасні письменники – сучасним дітям» до міської бібліотеки-філії №12. На цьому заході учні познайомилися з багатьма українськими письменниками сьогодення, з їх життям та творами. До таких письменників належать:  Гридін С., Корній Д., Грьонтведт Н., Лящинська Ю., Рубан Т., Олійник Б., Лук’яненко Л., Нікуліна А.. На прикінці заходу учні мали змогу взяти до дому та прочитати твори цих письменників. Урок підготувала завідувач міської бібліотеки-філіі №12 ім. П. Мирного Єрмолова С. П.




15.01.2018 року в 8-А класі була проведена класна година « Возєднання українських земель – славетна мить, що поєднала Україну».
На цьому заході учні дізналися коли та як був проголошен Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що це відбулося 22 січня 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. В цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня1918 року – прийняття ІV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Для цього заходу учні  знаходили повідомлення, які потім  зачитували класу.  Цю класну годину підготували: класний керівник 8-А – Асмолова Н.О, шкільний бібліотекар – Попова Н.В. та бібліотекар  міської бібліотеки-філіфї№12 ім. Панаса Мирного – Краснікова Л.О.







12.01.2018 року учні  3-Б класу були запрошені  на бібліотечну годину «Подорож у зимову мрію».

На цьому заході діти познайомилися з багатьма українськими народними святами та традиціями, які  з ними пов’язані. Дізналися значення нових слів: Дідух, Каліта, обжинковий  сноп,  Каляда. Також в учнів була змога побачити новорічні традиції різних країн в запропонованій  презентації.  Дуже сподобалася  дітям вікторина, де вони вгадували зимові казки. По закінченню уроку  проводився конкурс малюнків з зимової тематики, вільна тема для малювання. Бібліотечну годину підготувала бібліотекар міської  бібліотеки-філії №12 Залівако С.М.


20.12.2017 року в вільний від уроків час учениці  11-А класу, Олександра Нагарнюк та Єлізавета Блізнюк займаються вишиванням в читальному залі  шкільної  бібліотеки. Бажаємо їм успіху та наснаги. 




20.12.2017р. вчителем історії ,  Бороздіною Т.С., була проведені  бесіди  біля книжкової полички    « Історичні  портрети» для учнів  7-Б та 8-А класів. Учитель розповідала дітям про реформацію, яка почалася 500 років тому. Учні познайомилися з такими діячами реформації, як Ульріх Цвінглі, Жан Кальвін, Мартін Лютер, дізналися про їх життя та погляди. Діти засвоїли нові терміни: реформація, індульгенція, контрреформація, протестантизм, каталіцизм. Деякі учні підготували маленькі доповіді за цією темою та виступили перед всім класом.







В лютому  2017 в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:  





















15.12.2017 р. учні 6- А класу були запрошені на бібліотечний урок " Солодка парочка - СНІД та  наркоманія". На цьому заході діти прослухали інформацію про це захворювання, дізналися про те,як можливо захворіти, та як від цього захворювання себе захистити. Вікторина  по пройденому матеріалу дала змогу закріпити отримані знання. Діти  ставили запитання на уроці, їм було цікаво.






13.12.2017 р.  учні 5-Б класу були запрошені на годину доброти «Посели добро у своєму серці» до міської бібліотеки – філії ім. Панаса Мирного. На уроці діти дізналися про потреби та життя інвалідів. Також велася дискусія про те, якими людьми повинні бути ми, які риси характеру та вади кожен повинен  розвивати у собі. Учні дізналися що таке милосердя ,та як їм можливо користуватися у житті. Також на уроці йшла мова про талановитих людей-інвалидів:  Л.В. Бетховена, Сервантеса, Стівена Гокхена, президента Рузвельта та інших. Учням сподобалася вікторина , де були запитання про літературних героїв, які знаходилися у різних складних умовах життя.







29.11.2017 року на базі ЗОШ №19 відбувся семінар-практикум  шкільних бібліотекарів за темою «Популяризація кращіх здобутків  національної культурної  та духовної  спадщини, героїчного  минулого і сучасного  українського народу».
На відкритий урок-театр «Я люблю читати казки» до  2-Б класу гостей семінару та батьків запросили учитель початкових класів Коваль С.О. та бібліотекар Попова Н.В.
На уроці учні поринули у фантастичний світ казки, увійшли у царство добра, краси, справедливості, народної мудрості та винахідливості.
 Бібліотекар провела вікторину по казкам. Учні відповідали на запитання та відгадували загадки. В одному з конкурсів учням потрібно було вгадати до якої української казки  додається малюнок. Учні пригадали такі казки: «Івасик-Телесик», «Рукавичка», «Курочка Ряба», «Колобок», «Солом’яний бичок», «Їжак та Заєць», «Коза-Дереза», «Пан Коцький» та дізналися, що казки бувають народними та літературними. Далі учні інсценували українські казки: « Колосок» та « Солом’яний бичок». Діти були одягнені у яскраві костюми казкових героїв та виразно декламували слова своїх персонажів. На уроці юні актори продовжили знайомство із жанром казок, розвивати усне мовлення  та уміння вести діалог, також вчитель  виховувала артистичні здібності у маленьких артистів, прищеплювала любов до мистецтва та  сценічну культуру. Після вистави артисти поласували смачними періжками.
 Дуже сподобалася гостям дитяча вистава, урок був цікавим та нестандартним. Урок приніс багато задоволення як малечам, так і дорослим.


































     14.11.2017р.  бібліотекарь  філіала  №  12  Заливако  Світлана  Михайлівна  провела  для  учнів 
9-А  класу 
бібліотечний  урок  за  темою  «Україна – НАТО: розмаїття культур».  Спочатку  учні  дізналися,  що  таке  НАТО.  Потім  зупинилися  на  європейських  країнах.  Світлана  Михайлівна  продемонструвала  готичні  собори  Франції,  Германії,  Італії.  Вони  величні,  схожі  на  кораблі.  Бібліотекар  розповіла  про  життя  та  діяльність  Мартіна  Лютера,  засновника  протестантства,  продемонструвала  його  дім.  Були  представлені  колекції  європейського  живопису.  Світлана  Михайлівна  докладно  розповідала  про  англійського  письменника  Артура  Конан  Дойла,  про  прототипи  його  відомих  літературних  героїв  -  Шерлока  Холмса  та  доктора  Ватсона.  Були  продемонстровані  європейські  орнаменти,  зокрема  кельтські,  в  сучасному  одязі.
     Учні  уважно  слухали  розповідь,  відповідали  на  запитання,  самі  ставили  запитання.
     Дякуємо  за  цікаву  подорож  до  Європи!




         



           10.11.2017 року учні 3-Б класу  були запрошені на позакласну годину « Красива країна Україна».


На уроці діти подивилися презентацію про замки, фортеці, парки та палаци України. Дізналися про природні чудеса  нашої країни: гранітні каньони, Олешківські піски, національні парки, озера. Завітали до острова Хортиця, що на Запоріжжі. Мандрували в біосферному заповіднику Асканія-Нова. Також у учнів була змога продивитися чудовий кліп про Україну, про її безмежну красу. На прикінці заходу проводився конкурс малюнків на кращій костюм українця та українки. Захід закінчився вікториною , яка  проводилася в формі гри і закріплювала почутий та побачений матеріал уроку. Учням сподобався цей захід, їм було цікаво дізнаватися нове про Україну, малювати, розгадувати загадки та с захопленням відповідати на запитання.








                                                                        В листопаді 2017 в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:  

                                   - книжкова виставка до Дня української писемності та мови 
                                                 "Наша мова калинова-мова солов'їна;


                        - виставка до Дня вшанування пам'яті жертв голодомору 32-33х років;


                                             - виставка до Всесвітнього дня некуріння;

                               
                                   - книжкова виставка  до Всеукраїнського тижня правових знань
                                                            
 " Кожен має право знати";
                                  - інформаційна  виставка " Революція гідності";


                                           - виставка до Всесвітнього дня дитини
                                                              та Всесвітнього дня доброти;


                           - книжкова виставка до Дня української писемності та мови 
                                                             "З кобзаревої криниці"



08.11.2017 року учні 3-Б класу були запрошені на урок е-контент « Яким бути?» з предмету «Я у світі».
На цьому уроці діти виконували різні вправи в інтернеті, дізналися багато цікавого про себе та навколишній світ, зрозуміли свої позитивні та негативні риси характеру, вчилися контролювати свій емоційний стан. Учням сподобалася гра « Знайди якості», зупинка « Дізнайся нове». В ході заходу  продивилися презентацію « Якості дитинки гарної поведінки» та прослухали поради кота Леопольда « Як владнати конфлікт». Урок учням дуже сподобався,  вони отримали нові знання та цікаво провели час.


         
07.11.2012 року учні 3-Б класу були запрошені на урок е-контент з природи « Пристосування тварин до життя в різних умовах». Учні мандрували в інтернеті різноманітними станціями за темою уроку  такими як: « Пригадай», « Дізнайся нове», «Розшифруй анограму»;   проводили самостійну роботу з підручником, переглянули презентацію для тих , хто хоче багато знати. Також відповідали на запитання тесту за темою  уроку. Учням дуже сподобалися зупинки: « Блок перевірки» та « Фізкультхвилинка», яку проводив котик, вони з гарним настрієм танцювали. Про пристосування тварин були переглянуті  відеоролики. Учням сподобався урок, бо їм було цікаво мандрувати,  грати в розвиваючі ігри та знайомитися з новою інформацією.


   
06.10.2017р. в шкільну бібліотеку завітав 1-А клас на бібліотечний урок «Посвята в читачі». Учням було цікаво розгадувати загадки, відповідати на запитання літературної вікторини, грати та танцювати. В межах цього заходу діти познайомилися з такими поняттями: формуляр, читальний зал, абонемент, бібліотека, бібліотекр, книжкова полиця, книжковий розділювач. Учням сподобалося самим вибирати книжки для читання.



                          В жовтні 2017 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:

                                        -інформаційна виставка "Революція на граниті";

                                       -книжкова виставка до тижня права "Кожен має право знати свої права";



                                     - книжкова виставка "Мужність українського народу"




06.10.2017р. в шкільну бібліотеку завітав 1-А клас на бібліотечний урок «Посвята в читачі». Учням було цікаво розгадувати загадки, відповідати на запитання літературної вікторини, грати та танцювати. В межах цього заходу діти познайомилися з такими поняттями: формуляр, читальний зал, абонемент, бібліотека, бібліотекр, книжкова полиця, книжковий розділювач. Учням сподобалося самим вибирати книжки для читання.









 В вересні 2017 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:

- інформаційна виставка присвячена трагічним подіям у Бабиному Яру
 " Історія і трагедія Бабиного Яру"


- книжкова виставка  до Міжнародного дня вшанування жертв нацизму
"Мужність і відвага крізь покоління"




- книжкова виставка  до Дня визволення Краматорську від німецько-фашистських загарбників
"Ніщо не забуто  - ніхто не забутий" 


- книжкова виставка  до Дня бібліотек " Без читання нема навчання"


- книжкова виставка " 2017 рік - рік Японії в Україні"




13.09.2017р. учні 10-А класу були запрошені в міську бібліотеку-філію ім. Панаса Мирного на  зустріч з цікавою людиною-поєтом Супліченко Миколаєм Петровичем.Він розповів про своє життя та творчість, також  про роботу літературного об'єднання краматорських поєтів.
На цьому заході учні познайомилися з людьми та їх творами, які розповідають про наше рідне місто. Також учні дізналися про краматорську поєтесу Аліну Остафейчук та її творчість, прослухали її вірші. 




13.09.17р. В 7-А класі був проведен  бібліотечний урок « Ярмарок професій: моя професія – моя гордість»

 На уроці бібліотекар школи Попова Н.В. ознайомила учнів з інформацією про те, як потрібно обирати професію та які фізичні показники потрібно мати, щоб працювати в різних галузях виробництва. Діти  зрозуміли різницю між професією та спеціальністю.Також  дізналися про важливі професійні вади та 5 типів професій: людина - людина, людина-техніка, людина – природа, людина – знакова система, людина – художній образ.
На цьому уроці виступала бібліотекар міської бібліотеки Єрмолова С.П. з інформацією Центру зайнятості щодо потрібних вакансій робочих місць в нашому місті. На заході діти зрозуміли, що не важливо , яка в тебе професія, а головне, щоб ти отримував від неї радість та задоволення.




08.09.2017р. учні 3-А класу були запрошені на зустріч-діалог "Мати імідж чи здогов'я". Захід підготувала бібліотекар міської бібліотеки Залівако С.М.Учні цікаво провели час. Вони грали в ігри, розгадували цікаві запитання та загадки та дізналися багато про те, як треба берегти своє здоров'я.


08.09.2017р. В межах  Олімпійського тижня бібліотекар школи Попова Н.В. проводила бібліотечний урок в 2-А класі " В здоровом теле - здоровый дух".
Учні прослухали інформацію про важливість ведення здорового способу життя, фізичної культури та спорту, відповідали на цікаві запитання вікторини та дізналися про книжки шкільної бібліотеки, які розповідають про спорт та здоровя.


07.09.2017р. учні 4-А класу завітали на віртуальну прогулянку "Імена героїв на мапі рідного міста".Цей захід підготувала бібліотекар міської бібліотеки Залівако С.М. Учні пригадали страшні '1941-1945 роки війни, дізналися про визволення  Краматорську від німецько- фашистських загарбників, подивилися презентацію за темою уроку.




 В травні 2017 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:
- книжкова виставка до Дня Европи " Відкрий для себе Европу";


- книжкова виставка до Дня Матері " Люблю і шаную матусю свою";



                - книжкова виставка до міжнародного  Дня родини " Мама, тато і я - дружна родина"



 - виставка книжок до всесвітнього Дня без тютюну " Бережи здоров'я змолоду"


- книжкова виставка до Дня Перемоги " Вони захищали Батьківщину"


- виставка книжок до Дня  слов'янської писемності і культури


В травні учні були запрошені на такі заходи:
10.05 2017 р. учні 5-А класу  були присутні на медіо-перегляді "Від папірусу до електронної книги". На цьому заході діти передивилися цікаві фільми та презентації про винекнення та розповсюдження книги, про розвиток книгодрукарства в різних країнах світу. На прикінці уроку учні відповідали на запитання вікторини по  матеріалу уроку.


10.05.1017р. учні 7-А класу були запрошені на Воок-вояж "Знайомство з Европою". Діти познайомилися з країнами Европи: їх побутом, традиціями та надбаннями. Також подивилися відеофільми про ці країни.




11.05.2017р. учні 6-Б класу були присутні на му
льтимедійному уроці "Па'мятаємо всіх поіменно". Діти дізналися про страшні події 1941-1945рр  в Краматорську, про тартури та знущання в таборі на крейдовой горі, про партизанський рух та боротьбу краматорців з загарбниками. Учні продивилися документальний фільм про війну. На прикінці уроку діти познайомилися з книгами, які висвітлюють ці страшні події.


17.05.2017р. учні 4-А класу були присутні на уроці мужності "В той день коли скінчилася війна". Діти прослухали цікаву розповідь про визволення нашої країни від німецько-фашистських загарбників, познайомилися з героями, які ціною свого життя рятували  багатьох мешканців різних міст. Учні прослухали пісні того часу та переглянули презентацію.


23.05.2017 року учні 2-А класу були присутні на Святі Матері. " Я пам'ятаю мамині пісні....Вони, як спалах, в серці ожива".Діти пригадали пісні та вірші про матусю, грали в цікаві ігри, відгадували загадки та відповідали на цікаі запитання. Цікавою родзинкою цього свята була презентація про маму.



 В квітні 2017 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:

- виставка до Дня охорони праці "Ви маєте право знати";

                                                                       
                                               - виставка до Всесвітнього дня здоров'я " Бережи своє здоров'я"



27.04.2017 року учні 9-А класу відвідали бібліотечний урок історичної хроніки "Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль". На цьому уроці учні пригадали ті жахливі події. Передивилися презентацію про аварію та її ліквідацію.  Також діти познайомилися з героями-пожарними, які брали участь в ліквідації аварії на ЧАС. Під час заходу учні ознайомилися з книжками про Чорнобиль, які є в шкільній бібліотеці.





19.04 та 20.04.2017 року учні 6-А та 6-Б класів приймали участь в фолькльорній мандрівці "На рушнику калина - спогади про долю України".На цьому заході учні познайомилися з народними традиціями створення рушників, їх класіфікацією та призначенням. Діти пригадали  особливості випікання кулічів, особливості писанок, шкрябанок, крапанок та дізналися про символіку весняних орнаментів.


 05.04.2017 учні 3-А класу  були запрошені на віртуальну подорож "Ханамі-День квітучої вишні".

 На цьому заході діти дізналися про японські традиції та побут . Зробили своїми руками квітучу сакуру. Ознайомилися з презентацію про Японію та її народ.



 В квітні 2017 року в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:

                                       - виставка до Тижня охорони праці "Ви маєте право знати"



-виставка до Всесвітнього дня Здоров'я "Твоє здоров'я - в твоїх руках"


                                          -виставка до Дня птахів "Друзі наші пернаті"


                                       - виставка "Чорнобиль б'є на сполох"


                                        - виставка до Дня сміху "Разом веселіше"


                                        - виставка до Всесвітнього дня Землі "Не руйнуй гармонії земної"






 В березні 2017року в бібліотеці працювали такі книжкові та інформаційні виставки:


-виставка"Шевченкове слово в віках не старіє"




- виставка «Збережемо первоцвіти!»;

                                      

- інформаційна  виставка «14 березня День українського добровольця»;

                                      

- інформаційна виставка до Дня Театру; 


                                      

- інформаційна виставка «Шо потрібно знати про туберкульоз?»;



- книжкова виставка до Дня поезії "Души прекрасные порывы"

                                         

Згідно річному плану роботи школи та на підставі наказу по школі №74 від 20.03.2017 р. у ЗОШ № 19 з 20.03.2017 р. по 24.03.2017 р. був проведений Тиждень дитячої  та юнацької книги.
В тижні були залучені учні 1-11 класів. Протягом тижня проводилися найрізноманітніші заходи для всіх класів школи. 

21.03.2017 р. проведено рейд-перевірку зберігання шкільних підручників. Під час перевірки враховувалося: збереження підручників, наявність закладок, наявність обкладинок, стан внутрішнього форзаца підручника.


В результаті перевірки виявлені учні, які відносяться не дбайливо до шкільних підручників. З ними була проведена бесіда і роз'яснювальна робота.
Підсумки рейду:
·   відмінно відносяться до підручників учні 1А, 1Б, 2А, 2Б,  3А, 4А, 4Б.
·   добре відносяться до підручників учні 5А,  6А, 6Б, 7А, 8А, 9А.
·   Учні 10А, 11А  класів  погано ставляться до підручників, не обертають їх, не носять в школу.

22.03.2017 Учні перших класів завітали до бібліотеки на екскурсію « Книжковий дім, цікаво в ньому». Під час заходу діти розгадували загадки, грали в ігри, танцювали, співали, робили різноманітні вправи.

                        

23.03.2017 р. міська бібліотека – філія №12 запросила учнів 6Б класу на літературно-музичну годину  «Місто веселих витівок». На цьому заході діти поділилися на команди  та грали в інтелектуальне лото. Прослухали історію цікавинок в науці і техніці, прослухали розповідь про видатних вчених.

                           

23.03.17р. міська бібліотека – філія №12 запросила учнів  8А класу  на час суперечки «Книга чи фільм?». Учні познайомилися з видатними книгами та фільмами сьогодення. Зрозуміли, що фільм-це одне бачення твору письменника . а книга-зовсім інше. Тому прийшли до висновку: треба самим читати твори та міркувати над ними.

                          

З 20. 03 - 24. 03.2017 року в межах Тижня дитячої книги проводився конкурс малюнків по творам Тараса Григоровича Шевченко «Співець народної краси». В ньому приймали участь учні початкової ланки. По закінченню конкурсу переможці  були нагороджені.

                       
                             

24.03.2017 р. учні 7А класу були присутні на  уроці-презентації «Структура книги». Діти ближче познайомилися  з процесом виготовлення паперу, з історією розвитку книги, з виникненням письменності. Учні відповідали на запитання вікторини по прослуханому матеріалу та подивилися презентацію.

  


22.03.2017 р. результати перевірки збереження підручників були висвітлені на  стенді «Бібліотечний вісник».


   





24.02.17 в 4-Б класі проведен бібліотечно-бібліографічний урок «Твої перші енциклопедії, словники, довідники». На цьому заході учні познайомилися з різновидами енциклопедій. Удосконалювали способи і порядок роботи з книжкою. Урок сприяв розвитку інтересу дітей до книжок для пошуку відповідей на запитання, які їх цікавлять.


23.02.17 в бібліотеці відбувся бібліотечно-бібліографічний калейдоскоп « Читання-найкраще навчання» для учнів 2 класів. На цьому заході учні мали змогу цікаво провести свій вільний час. Діти грали, відгадували запитання літературної вікторини, познайомилися з цікавими книжковими родзинками, які зявились нещодавно в фонді бібліотеки, розробили правила бережливого користування з книгою.



20.02.17 учні 3-А класу були запрошені на бібліотечно-бібліографічний урок «Структура книги». На цьому заході діти познайомилися з структурою книги, отримали навички роботи з книгою, зрозуміли значення нових слів: анотація, обкладинка, ілюстрація, ілюстратор, титульний лист, видавництво, перекладач, передмова, зміст.



 16.02.17  Міською бібліотекою-філією ім. П.Мирного в 9-А,.11-А класах був проведен урок профорієнтації «Професіоналізм,творчість, успіх». Учні познайомилися з барометром професій, які зараз потрібні в нашому регіоні, також дізналися за якими вимогами  потрібно знаходити професію для себе, щоб бути успішним та отримувати задоволення від своєї роботи.




14.02 17 В 2-Б класі проведена  бібліотечна година  «Правила поводження з книгою». На цьому уроці учні самостійно складали правила користування книгою, відповідали на цікаві запитання вікторини, пригадали, що таке формуляр, абонемент, книгосховище, читальний зал, грали в ігри і відгадували загадки. Також познайомилися з новими книжковими надходженнями до бібліотеки.


     
09.02.17. Міська бібліотека-філія №12 ім. П. Мирного проводила в 4-Б класі годину рідної мови «Батьківщина. мати, мова – три цілющих вічних слова». На цьому заході учні слухали вірші українських поетів, розгадували ребуси про мову, відгадували загадки, пригадували українські народні пісні.





В лютому працювали  такі інформаційні  та книжкові  виставки:

" Герої Небесної Сотні"

                                     
                                                     "Диво калинове, рідна наша мова"


                                                     "Ми пам'ятаємо, тебе, Афганістан"



24.01.17 Учні 1-А класу відвідали краєзнавчу годину "Моя країна - Україна". Діти дізналися про красу нашої країни: гори, ліси, степи. моря та річки. Познайомилися з досягненнями . традиціями та побутом українського народу.


В січні працювали  такі інформаційні та книжкові  виставки:

до Дня Соборності та Свободи України інформаційна виставка: "Нас разом об'єднала Україна" 


та інформаційна книжкова виставка "Пам'яті героїв Крут"



книжкова виставка нових надходжень до бібліотеки "Читання - краще навчання"



        14.12.16 Учні 7-А та 8-А класів завітали до ЗОШ№ 12 на зустріч з письменницею, популяризатором дитячого читання, з цікавою та творчою людиною -  Євгенією Пірог.



         На цьому заході узнали багато цікавого, грали в рухливі ігри, співали, танцювали, навчилися робити зірку, котика в техниці орігамі.



         Також через гру запам’ятали значення невідомих їм раніше слів: плецак – наплічник, плямо – пиріг, фіранка – тоненька тюль, назирці – спостерігати потайки, фіртка – калитка, фрамуга ( кватирка) – форточка, заступ – лопата. Діти побачили презентацію книжок письменниці. Авторка подарувала свою книгу з автографом в шкільну бібліотеку. 





04.11. 2016 В нашій школі проводилася перевірка сбереження шкільних підручників. По підсумкам рейда-перевірки був оформлений стенд, який висвітлював інформацію на першому поверсі школи.


Інформація про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання-важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» в ЗОШ№ 19. 
Дата
Тема
Клас
Час відвідування
Кількість учнів
22.09 – 17.10.16
Конкурс малюнка «Моя люба бібліотека»
1-4 кл


Усі бажаючі
12.10.16
“ Рідна замле моя, ти козацькою славою щедра” історична подорож .
5-А
5урок
26
12.10.16
“Лихі забави козаків” історичний турнір.
7-А
6 урок
19
20.10.16
Відео-подорож “Традиції та звичаї англійців”
3-А
5 урок
25
13.10.16
«Права людини в Конституції України» урок права.
10А,
11А
6 урок
7 урок
12
11








З 01.10 по 31.10.16року  в школі проходив конкурс малюнків «Моя люба бібліотека». В ньому приймали участь учні 1-4 класів. Були обрані та нагороджені переможці.






12.10 16року були проведені такі заходи:
історична подорож «Рідна земле моя,ти козацькою славою щедра» у 5-А класі. Діти познайомилися з історією виникнення козацтва на Україні, дізналися про традиції  та звичаї козацтва, подивилися презентацію про Запорізьку Січ. Дізналися багато цікавого.




Також 12.10.2016 учні 7-А класу приймали участь в історичному турнірі «Лихі забави козаків». На цьому заході діти були поділені на команди, які змагалися між собою за честь називатися козачатами. Вони відповідали на запитання про життя  та побут козаків.





13.10.2016 року учні 7 –А класу були запрошені на урок права «Права людини в Конституції України». Діти продемонстрували свої знання про права та обов’язки громадянина України. Також прослухали уривки з літературних творів та розібрали вчинки літературних героїв.



Урок учням дуже сподобався, бо на ньому вони дізналися багато цікавого.

В бібліотеці була оформлена інформаційна виставка «Революція на граниті», яка розкривала історичні події  жовтня 1990 року.




Також в школі проводилися інформаційні хвилинки надходжень нової літератури.


22.09.2016 Бібліотекар проводила інформаційні хвилинки в початкових класах нашої школи. Учні узнали про нові книжкові надходження до бібліотеки. а також про літературу , яка висвітлює походження і розвиток нашого міста.






01.12.16 шкільна бібліотека проводила свято для першокласників " Посвята в читачи". Учні 1-А класу дізналися значення нових для себе слів: абонемент, читальний зал,  читацький формуляр, каталог, книгосховище. Дітям сподобалася літературна вікторина, конкурс цікавих запитань. На прикінці заходу у дітей була змога почитати книжки та взяти їх до дому.





17.11.16.в бібліотеці було проведено свято "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить" 6-А. На цьому заході діти відгадували цікаві загадки та запитання, поділившись на команди, відгадували ребуси та відповідали на запитання  мовознавчої вікторини.


18.11.16  провели  вечір-пораду  "П'ять складових здоров'я"3-А. Учні на ньому дізналися про правила корисного харчування, про вітаміни, які входять в склад різноманітних продуктів, також побачили користь рухливого способу життя.




Книжкові виставки, які працювали в листопаді


до Дня Гідності і Свободи  " Революція Гідності",


інформаційна хвилинка до Дня Гідності 9-А




книжкова виставка до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років,



Проводився огляд літератури, яка висвітлює Голодомор 


Бесіда біля книжкової полички про Голодомор




До Тижня української мови та писемності в бібліотеці працювала книжкова виставка
 " Скарби української літератури"





27.09.16 Урок-рєквіем "Шоб минуле не повторювалось, треба вміти подивитися йому в очі. Бабин Яр." 


На уроці учні дізналися про трагічні події того часу і були спантеличені  страшною жорстокістю акупантів.



26.09. 16 Проводився бібліотечний урок-тренінг до Дня людей похилого віку " Збережемо добрі паростки" в 10-А та 11-А класах.



Тренінг проводила психолог із ЦПР.
 На цьому заході учні робили вправи, які вчили їх бути толерантними, уважними до почуттів та думок інших людей. Вони зрозуміли, що як горіхи в їх долонях усі різні, так і всі вони теж різні, особливі та гарні. Тому кожна людина повинна по доброму, з розумінням відноситися до інших.

.





22.09.2016 Пройшов бібліотечний урок " Структура книги. Її поява від папірусу до книгодрукування". Учням спадобалася цікава вікторина та презентація на цю тему.



В вересні в бібліотеці працювала книжкова виставка до Дня міста "Краматорск - город, воспетый в стихах". Усі бажаючі мали змогу побачити та почитати книги про наше місто.




13.09.16     6-А клас здійснив подорож у часі "Цікавинки Стародавніх Олімпійських ігор" на яку дітей запросила бібліотека-філія №12 ім. П. Мирного. На цьому заході діти дізналися про програму Олімпійських ігор, про Олімпійські ретуали, про їх появу та розвиток.


01.09.2016 Учні 2-А та 2-Б були запрошені на краєзнавчу годину " Моя люба Україна". 
Вони познайомилися з побутом та традиціями нашого народу, проглянули презентацію про нашу країну та її історію. Учням дуже спадобалася історична вікторина. Вони із задоволенням відповідали на запитання. 

По закінченню уроку учні весело танцювали під українські народні пісні.







В вересні в бібліотеці працювали такі книжкові виставки:   
" Никто не забыт, ничто не забыто" книжкова виставка до Дня визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників


Історична поличка до 150ти-річчя з Дня народження М. Грушевського


07.09.16 Урок-презентація до Дня  визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників "Ніхто не забутий. ніщо не забуте".На цьому заході учні 2-Б класу познайомилися з розвитком історичних подій того часу. Розглянули книжковувиставку, яка висвітлює ці події та передивилися презентацію.




В травні  бібліотека проводила конкурс малюнків до казки Івана Франка «Фарбований лис» для 1-5 класів. Всі бажаючи учні мали змогу прилучитися до читання цієї казки та малювання її головних персонажів. Переможці були визначені і нагороджені.









В травні учні знайомилися з книжковою виставкою
" 9 травня - День Перемоги" і мали змогу прочитати книги про Другу світову війну.





23.04. 2016 р. в ЦПР проводився міський фестиваль - огляд хорових колективів загальноосвітніх шкіл міста "Освітлюємо піснею життя". Хор нашої школи. під керівництвом Хмарного Володимира Миколаївича, заспівав дві пісні. Учні показали свою хорову майстерність гарним співом.




08. 04. 2016 року учні 5-Б класу подивилися презентацією та відвідали бібліотечну годину "Чорнобиль не має минулого часу". Учні дізналися про ті сумні та тяжкі події, про вплив радіації на людину.



  08. 04. 2016 року учні 4-А класу були присутні на єкскурсії до міської бібліотеки-філії    ім. П. Мирного і прийняли участь в уроці-застереженні " Подорож у країну небезпечних уроків".




                       В бібліотеці в квітні працювали такі книжкові виставки: 
                                             "Сохраним первоцветы"




В школі проводився конкурс малюнків "Сохраним первоцветы ". Переможці були нагороджені.








                                                "Чорнобиль - наша біль"


     

26.04. 2016  учні 4-А, 4-Б, 3-Б були присутні на історичній годині "Чорнобиль. Минуле. Сьогодення і майбутне". Діти дізналися про цю страшну трагедію, про героїчні дії рятувальників, про її  причини та наслідки. На цьому уроці виступали з доповідями: вчитель початкових класів-Гридюшко Ірина Вікторівна, учитель музики-Хмарний Володимир Миколайович, учитель історії-Бороздина Тетяна Сергіївна, також учениці 10-А класу продемонстрували свою презентацію.






26.04.2016  учні 7-А класу були присутні на бібліотечному уроці "Чорнобиль б'є на сполох".  Побачили презентацію та документальний фільм "Чорнобильська зона відчуження", познайомилися з цією страшною трагедією.



         "Шануй , кохай свій рідний край"


           




13. 04. 2016 року в  ПК ім. Л. Бикова відбувся відбірковий тур конкурсу-фестиваля   " Школа має таланти". Присутні мали змогу побачити та почути виступи юних талантів з багатьох шкіл міста. Свої таланти продемонстрували і учні нашоі школи: Михно Орина 10-А, Пуголовкин Владислав 6-А, Копернак Владислав 7-А, Жилін Марк 6-А, Супрун Юлія 6-А, Герасименко Анастасія 6-А, Манзюк Аліна 7-А, Нижниченко Вікторія 6-А, Киченко Юлія 7-А, Нистеренко Дар'я 7-А. Виступи юних талантів нікого не залишили байдужими.









2016 рік проголошено в Україні роком Івана Франка. В зв'язку з цим в шкільній бібліотеці оформлена та працює книжкова виставка про життя і творчість видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського та політичного діяча "Співець народної краси".



 07. 04. 2016 року в нашій школі проводився День здоров'я. Здоровий спосіб життя пропогувала тематична виставка " Здоров'я - найцінніший скарб".



З 21. 03 - 25. 05. 2016 року в межах Тижня англійської мови працювала книжкова виставка "2016 рік - Рік англійської мови в Україні"



З 21.03 – 25.03 в нашій школі був проведений Тиждень дитячої книги.
В межах акції «Живи, книго!» відбувся рейд-перевірка збереження шкільних підручників. Були перевірені підручники всіх класів школи. Результати рейда висвітлювались на бібліотечному стенді.



Також в бібліотеці працювала книжкова виставка нових надходжень «Книжкова мозаїка»


22. 03. 16 року  до нашої школи завітав Центр Позашкільної Роботи. Учні перших класів брали участь в ігровій програмі « Даже малыши с книжкой в руках хороши».
Під час заходу діти розгадували загадки, грали в ігри, танцювали, співали, робили вправи з казковим королем, Бабою Ягою та домовичком Кузькою. Учні отримали задоволення від заходу та солодкі подарунки від казкових героїв.






З 09.03 – 15.03.2016 року в нашій школі проходив тиждень  присвячений вшануванню памяті Тараса Григоровича Шевченка. В межах цього тижня в бібліотеці працювала книжкова виставка «Великий Кобзар – невмирущої скарбниці української літератури та культури».




Учні 5 – А класу 10.03.2016 року відвідали бібліотечний турнір літературознавців «Троянди Шевченкової любові». На цьому заході діти познайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника. Учні розділилися на команди і відповідали на цікаві запитання турніру. По закінченню заходу були підведені підсумки та оголошені переможці.





До Дня кримського спротиву російській окупації в бібліотеці  працює інформаційна виставка


До Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці працювала інформаційна виставка "Небесна Сотня. На сторожі Гідності."



04.12. 2015 р. "ВІЛ/СНІД: обери життя." 10-А кл.








27.11.2015 р. виставка до Дня пам'яті жертв голодомору 



20.11.2015 р. виставка до Дня Гідності та Свободи




17.11.2015р.бібліотечний урок "У світі добра, краси і любові" 7-А кл. 





12.11.2015р. Свято першокласників "Посвята в читачі"











11.11.2015р. конкурс знавців української мови "Наша мова солов'їна" до Дня української мови і писемності 5-Б






09.11.2015 р. виставка "Видатні знавці української мови"



Інформаційна полиця: "Революція на граніті "



09. 10.2015р. флеш-моб "Чтение - лучшее учение" 4-А кл.












05.10.2015 р.виставка до Дня визволення Донбасу


10.09.2015 р виставка з безпеки життєдіяльності



Книжкова виставка "Україна - правова держава"





Конкурс малюнків "Школярі Краматорська - за здоровий спосіб життя"
14.04 - 27.04.2015 р.




Конкурс "Орігамі" 1.03-23.03.2015 р.







 Відкритий урок "Інтелектуальний ринг" 4-А кл. 25.11.2014 р.






Відкритий урок "Знайомство з бібліотекою" 2-А кл.19.11.2014 р.
На цьому заході учні дізналися про такі поняття: формуляр, абонемент, читацький квіток. Спадобалося дітям грати в ігри та відповідати на запитання літературної вікторини. Урок підготувала бібліотекар ЗОШ№ 19 Попова Н. В.




В межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек наша бібліотека провела 02.10 2014р.  літературний ринг у 4 – А класі.
В ході цього захода учні  поділилися на команди , які змагалися між собою.
Літературний ринг складався з 4 раундів, де діти повинні були показати свої знання, вміння та кмітливість. Одним з цих завдань було по черзі розповісти вірш або знайти найбільше рифм до поданного слова.
Також учні намагались прочитати та пригадати по приведенним закінченням строк. Дуже сподобалося дітям 3  раунд, де потрібно було по деяким вадам зовнішності назвати ім’я літературного героя. Бурхливу реакцію викликав конкурс капитанів.
На прикінці ринга підводилися підсумки. Команда – переможець була відзначена.
 Цей заход пройшов швидко, цікаво і весело. Діти були раді та задоволені.




Бібліотечний урок "Олімпійський рух в Україні" 5-А кл. Вересень 2014 р.















 Про підсумки проведення Тижня дитячої книги

         Згідно річному плану роботи школи та на підставі наказу по школі                  
у ЗОШ№19 з 17.03.2014р. по 23.03.2014р.був проведений Тиждень дитячої книги.
До цього заходу були залучені учні 1 – 11 класів. Протягом тижня проводилися найрізноманітніші заходи, як для учнів початкових класів, так і для старшокласників.


17. 03. 2014р. в 9 – Б класі бібліотекарем була проведена літературна світлиця «Життя та творчість Володимира Михайловича Івасюка». Діти дізналися про життя та творчість українського поета і композитора. Були вражені тим, що саме ця людина написала більшість пісень для відомої співачки – Софії Ротару.


18. 03. 2014р. в міській бібліотеці проходила гра «Під шапкою невидимкою», на якої були присутні учні 3 – А і 4 –А класів. Діти розглядали твори Носова, Чуковського, Біанкі і відповідали на запитання по творах цих письменників. В кінці гри подивилися мультфільм.


19. 03. 2014р.  в міській бібліотеці  у 6 – А класі та 17. 03. 2014р. в 5 – А класі був проведений бібліотечний урок «Детективне агентство». На ньому діти повинні були по загадках відгадати книгу та автора, про яку йде мова. За перемогу змагалися командами, які були поділені рядами. Також однією з вправ було: продовжити вірш або слова героїв не відходячи від тексту.


19. 03. 2014р. по 21. 03. 2014р. бібліотечний актив у складі: - Зіброва Ганна 8 - А;
                                                                                                         - Маячко Лариса 8 – А;
                                                                                                        - Миронова Валерія 8 - А;
                                                                                                        - Степаненко Віолета 8- А;
                                                                                                        - Ключник Надія 7 – А;
                                                                                                        - Курашова Вікторія 7 – А
разом з бібліотекарем здійснили рейд – перевірку зберігання шкільних підручників. Під час перевірки враховувалося: збереження підручників, наявність закладок, обкладинки, стан внутрішнього форзаца підручника. В результаті перевірки виявлені учні, які відносяться не дбайливо до шкільних підручників. З ними була проведена бесіда під час перевірки.

Підсумки рейду: 1 місце – 1 – А, 1 – Б, 2 – А, 3 – А, 5 – А, 6 – А.
                             2 місце – 7 – А, 8 – А, 9 – Б.
                             3 місце – 10 – А, 11 – А. ( деякі учні не носять підручники)

За результатами перевірки був оформлений стенд «Бібліотечний вісник» у ньому були відображені результати перевірки.


20. 03. 2014р. в 2 – А класі була проведена гра – КВК « Складають казки казкарі». Під час заходу учні відповідали на запитання, виконували різні вправи для розкриття загадок. Познайомилися з англійською казкою « Хто всіх переможе». Зрозуміли яку важливу роль дружба виграє в житті кожної людини. В гральній формі лічили дійових персонажів казки. Відповідали на цікаві запитання про прочитане.


Протягом тижня працювала книжкова виставка « Знання – це скарб», яка висвітлювала енциклопедичний та довідниковий фонди шкільної бібліотеки, та залучала учнів до читання.


Також у цей період в бібліотеці проводилася акція « Айболит для книжки!». Завдяки їй було відремонтовано 32 книги. Бібліотекар проводила роботи по обезпилюванню бібліотечного фонду.
Тиждень дитячої книги пройшов для учнів цікаво та плідно.

Комментариев нет:

Отправить комментарий